İbn Haldun Üniversitesi

Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Stratejik Düşünce Grubu ile İş Birliği Anlaşmaları İmzalandı

Üniversitemiz ile uluslararası kurumlar arasında iş birliği anlaşmaları imzalanmaya devam ediyor. 17 Ekim 2018 Salı günü iki önemli kurumla anlaşmalar imzalandı.

Stratejik Düşünce Grubu Derneği ile Stratejik Araştırmalar Üzerine İş Birliği

İlk protokol; stratejik planlamacılar, uzmanlar, düşünürler ve araştırmacılar yetiştirilmesine yönelik faaliyetler ve iş birlikleri geliştiren İstanbul merkezli Stratejik Düşünce Grubu Derneği ile İbn Haldun Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü arasında imzalandı.

Stratejik Düşünce Grubu Derneği Başkanı Mohamed Alrashed ve beraberindeki heyetin Rektörümüz Prof. Dr. Recep Şentürk’ü Üniversitemizde ziyaret ettiği görüşmede, stratejik araştırmalar üzerine akademik programlar geliştirilmesine yönelik protokole imza atıldı.

Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi ile Ortak Akademik Çalışmalar

Türkistan-Kazakistan’da eğitim faaliyetlerine devam eden Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Tomar da 17 Ekim Salı günü Üniversitemizi ziyaret etti.

Ziyarette iki kurum arasında eğitim ve kültür alanlarında bir mutabakat anlaşması imzalandı. Buna göre; çeşitli etkinliklerden akademik programlara bir dizi alanda iş birliği yapacak olan iki kurum, karşılıklı anlaşma yapılan alanlarda araştırma projeleri geliştirme ve uygulama noktasında ortak çalışmalara da imza atacak.