İbn Haldun Üniversitesi

Akif İnan AİHL ile İş Birliği Protokolü İmzalandı

Rektörümüz Prof. Dr. Recep Şentürk, 8 Ekim Pazartesi günü Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz ve Başakşehir Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Lale’yi kabul etti.

Kabulde Üniversitemiz ile Akif İnan AİHL arasında eğitim, sosyal ve bilimsel iş birliği protokolü imzalandı.

Prof. Dr. Recep Şentürk, Ramazan Yılmaz ve Mehmet Lale’nin imza attığı protokol ile; liseli öğrencilerin uygun görülecek bilimsel çalışma, araştırma ve proje yürütmeleri ve Üniversitemizin kütüphane ve konferans salonu gibi imkanlarından faydalanmaları sağlanacak. Öğrencilerin Üniversitemizde sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılabilmesine de imkan tanıyan protokolle, ayrıca Akif İnan AİHL, ihtiyaç duyması halinde, lisede eğitim-öğretimin niteliğinin artırılmasına dönük çeşitli konularda Üniversitemizden uzmanlık desteği de alabilecek.

Benzer protokolleri Kabataş Erkek Lisesi, İstanbul Lisesi, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kadıköy Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile de imzalayan Üniversitemiz; ülkemizin seçkin ortaöğretim kurumlarına destek vermeye ve Türk milli eğitim sistemine nitelikli katkılar sunmaya devam edecek.