İbn Haldun Üniversitesi

İbn Haldun Üniversitesi Ürdün’de…

İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk ve beraberindeki heyet Ürdün’deki yerleşik akademik kurumlarla işbirliğini geliştirmek üzere bir dizi temas gerçekleştirdi.

Prof. Şentürk bu çerçevede Ürdün Milli Eğitim Bakanı Adel Tweissi ile makamında bir araya geldi. Görüşmede, İbn Haldun Üniversitesi’nin Ürdün’deki tanınmış akademik kurumlar listesinde yer alması konusu ele alındı. Bu çerçevede İbn Haldun Üniversitesi’nin Ürdün’deki üniversitelerle ile işbirliğinin yolu açılacak ve İbn Haldun Üniversitesi tarafından verilen sertifika ve diplomalar bu ülkede geçerlilik kazanacak.

Prof. Şentürk’ün İbn Haldun Üniversitesi’nin aralarında Arapçanın da bulunduğu üç dillilik politikasını anlatması üzerine Ürdün Milli Eğitim Bakanı Tweissi, “Ürdün’deki üniversiteler de oldukça gelişmiş durumda. İbn Haldun Üniversitesinin özellikle İslami Bilimler ile Arapça konusundaki faaliyetleri, Türk öğrencilerin bizim ülkemizdeki üniversitelerde eğitim almalarının da yolunu açabilir” diye konuştu.

Prof. Dr. Şentürk, Ürdün Milli Eğitim Bakanı Adel Tweissi’yi akademik seviyeyi gözlemlemesi ve olası işbirliklerinin görüşülmesi için Türkiye’ye de davet etti.

Üniversitelerle buluşma

Prof. Dr. Recep Şentürk, Ürdün Milli Eğitim Bakanı ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından ülkenin önde gelen yüksek eğitim kurumlarını da ziyaret etti.

Prof. Şentürk Ürdün Üniversitesi, Yarmouk Üniversitesi, Uluslararası İslami Bilimler Üniversitesi, Haşimiye Üniversitesi, Petra Üniversitesi ve Ortadoğu Araştırma Merkezini ziyaret etti ve rektörler ile görüş alışverişinde bulundu.

Prof. Şentürk Uluslararası İslami Bilimler Üniversitesini ziyareti sırasında, iki üniversite arasında işbirliği protokolü de imzalandı.

Prof. Dr. Recep Şentürk’e Ürdün ziyareti sırasında İbn Haldun Üniversitesi Uluslararası Ofis Direktörü Enes Yalman ve Diller Okulu Arapça Bölümü Koordinatörü Mudar Faress eşlik etti.