İbn Haldun Üniversitesi

Ders Programları


Pek Yakında…
2017-2018 AKADEMİK YILI BAHAR YARIYILI
EĞİTİM BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜLERİ
DERS PROGRAMLARI
DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT SINIF  ÖĞRETİM ÜYESİ
ANTH 513 Anthropology of Islam Salı 13:00 – 16:00 G228 Ramazan ARAS
ARA 501 Basic Arabic I Çarşamba
Cuma
13.30 – 15.30
08.30 – 11.30
G202 Ehab Elsayed Mohammed ATTA
BIS 500 Seminer Perşembe 14:00 – 17:00 G318 Ahmet Murat ÖZEL
BIS 502 Usul Al-Fiqh Salı 09:00 – 12:00 K325 Bilal AYBAKAN
BIS 530 Kuran’ın Ana Konuları Salı 14:00 – 17:00 G318 İhsan KAHVECİ
BIS 542 Sened ve Metin Tenkidi Perşembe 17:00 – 20:00 K323 Fahrettin YILDIZ
BIS 560 Modern Kelam Metinleri Perşembe 09:00 – 12:00 K323 Ahmet SÜRURİ
CPSY 502 Statistics Pazartesi 09:00 – 12:00 K127 Mehmet KAPLAN
CPSY 504 Group Counseling Theory and Practices Salı 09:00 – 12:00 K323 Pervin NEDİM BAL
CPSY 516 Crisis Management and Trauma Psychology Çarşamba 09:00 – 12:00 K323 Sefa BULUT
CPSY 524 Existentialist Psychotherapy Approach (Logo-therapy) Perşembe 13:00 – 16:00 K323 Duygu DİNÇER
MIE 647 Orientalism Perşembe 09:00 – 11:50 Medit Nagihan HALİLOĞLU
ECON 500 Seminar Pazartesi 11:00 – 13:00 K326 Ekrem TATOĞLU – Fuat ERDAL – Nihat GÜMÜŞ – Ali Osman KUŞAKCI
ECON 504 Microeconomic Theory Çarşamba 09:00 – 12:00 G308 Sadullah YILDIRIM
ECON 506 Macroeconomic Theory Salı 09:00 – 12:00 K126 Şerife GENÇ İLERİ
ECON 508 Econometrics Perşembe 13:00 – 16:00 K124 Yusuf VARLI
ECON 523 Islamic Economics and Finance Perşembe 13:00 – 16:00 K126 Mohamad Lutfi HAMMOUR – O. KACHKAR
ECON 546 Economic History of Modern Turkey Salı 13:00 – 16:00 K325 Fuat ERDAL
EFIN 500 Seminar Pazartesi 11:00 – 13:00 K326 Ekrem TATOĞLU – Fuat ERDAL – Nihat GÜMÜŞ – Ali Osman KUŞAKCI
EFIN 506 Financial Econometrics Pazartesi 13:00 – 16:00 K326 Yusuf VARLI
ENG 501 Basic English I Çarşamba
Cuma
13:30 – 15:30
08:30 – 11:30
G318 Barbara Elizabeth PEARCE
HIST 514 Three Gunpowder Empires Pazartesi 14:00 – 17:00 G318 Suraiya FAROQHI
HIST 572 From Empire to Republic: Turkish Nationalism and the Nation-State Çarşamba 10:00 – 13:00 G318 Halil BERKTAY
HUK 510 Roma Statüsü Kapsamında Uluslararası Ceza Hukuku -II- Perşembe 16:00 – 19:00 G202 Osman Hakan ÖNCEL
HUK 514 Avrupa Birliği Mevzuatı Çerçevesinde Tüketici Hukuku -II- Salı 13:00 – 16:00 G202 Ali DEMİRBAŞ
HUK 521 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Salı 16:00 – 19:00 G202 Yavuz ATAR – Mehmet Akif POROY
HUK 522 Uluslararası Düzenlemeler Çerçevesinde Sendikal Haklar ve Toplu İş Sözleşmesi Hakkı Perşembe 13:00 – 16:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU
HUK 523 Hava Hukukunun Temel İlkeleri Perşembe 10:00 – 13:00 G202 Ömer Faruk EROL
MAN 500 Seminar Pazartesi 11:00 – 13:00 K326 Ekrem TATOĞLU – Fuat ERDAL – Nihat GÜMÜŞ – Ali Osman KUŞAKCI
MAN 502 Marketing Management Cuma 14:00 – 17:00 K126 Remzi ALTUNIŞIK
MAN 504 Accounting and Finance for Managers Salı 13:00 – 16:00 K323 Mustafa Kemal YILMAZ – Çetin Ali DÖNMEZ
MAN 506 Strategic Management Pazartesi 13:00 – 16:00 K323 Sümeyye KUŞAKCI
MAN 515 Management Information Systems (MIS) Perşembe 09:00 – 12:00 G308 Ahmet KAPLAN
MIE 528 Uluslararası İlişkiler: Perspektifler ve Teoriler Perşembe 09:00 – 12:00 G309 İbrahim Vehbi BAYSAN
MIE 592 Türkçe Akedemik Yazım II Pazartesi 09:00 – 12:00 K325 İbrahim Vehbi BAYSAN
PHIL 501 Research Methods and Publication Ethics Pazartesi 09:30 – 12:30 K127 Hanife BİLGİLİ
PHIL 532 Islamic Philosophy II Salı 09:30 – 12:30 K124 Burhan KÖROĞLU
PHIL 550 History and Basic Questions of Philosophy II: Advanced Course Pazartesi 13:30 – 16:30 K124 Şaban Teoman DURALI
PHIL 569 Husserl’s Logical Investigations Salı 09:30 – 12:30 G309 Habip TÜRKER
PHIL 576 German Idealism Perşembe 09:30 – 12:30 K126 Muhammet İkbal BAKIR
PHIL 590 Political Philosophy: Advanced Course Çarşamba 10:00 – 13:00 K326 Ali ÇAKSU
PHIL 598 Symbolic Logic Perşembe 13:30 – 16:30 K323 Hanife BİLGİLİ
POLS 503 Political Theory Salı 13:00 – 16:00 G320 Ali ASLAN
POLS 526 Islamic Political Thought Pazartesi 09:30 – 12:30 G320 Burhanettin DURAN
POLS 532 Cities and Citizenship Pazartesi 13:00 – 16:00 G320 Heba RAOUF
POLS 533 American Foreign Policy TBA TBA TBA Kılıç Buğra KANAT
POLS 570 Conflict Analysis and Resoulution Çarşamba 10:00 – 13:00 G320 Talha KÖSE
PSY 500 Seminer Salı 13:00 – 16:00 K127 Burcu UYSAL
PSY 508 Klinik Psikolojide İstatistik Salı 09:00 – 12:00 K127 Mehmet KAPLAN
PSY 512 Bilişsel Davranışçı Psikoterapi II Perşembe 09:00 – 12:00 K127 Mehmet Hakan TÜRKÇAPAR
PSY 524 Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi Perşembe 13:00 – 16:00 K127 Ömer Mücahit ÖZTÜRK
PSY 540 Psikoterapi ve Kültür Çarşamba 15:30 – 18:30 K127 Senem EREN
PSY 546 Eş ve Aile Terapileri Çarşamba 09:30 – 12:30 K127 Medaim YANIK
RLST 500 Seminer Cuma 14:00 – 17:00 K124 Betül AVCI-Hasan KAPLAN-Ömer Faruk HARMAN
RLST 506 Yahudilik-Hıristiyanlık Salı 13:00 – 16:00 K126 Ömer Faruk HARMAN
RLST 516 Din Psilojisinde Seçme Konular -İngilizce- Çarşamba 09:00 – 12:00 K126 Hasan KAPLAN
RLST 518 Manevi Bakım ve Danışmanlık Pazartesi 09:00 – 12:00 K126 Hasan KAPLAN
RLST 523 Kolonyalizm ve Post-Kolonyalizm Salı 09:00 – 12:00 G202 Mehmet ÖZAY
RLST 524 Sekülerizm ve Din Çarşamba 09:00 – 12:00 G202 Mehmet ÖZAY
RLST 525 Felsefenin Temel Sorunları ve Tarihi Pazartesi 13:30 – 16:30 K126 Şaban Teoman DURALI
RLTS 508 Müslüman-Hıristiyan İlişkileri Pazartesi 09:00 – 12:00 G202 Betül AVCI
SOC 504 Social Theory II Perşembe 14:00 – 17:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 506 Ibn Khaldun and Contemporary Issues Pazartesi 13:00 – 16:00 K325 Recep ŞENTÜRK, Heba Raouf EZZAT
SOC 508 Religion in Modern Turkey Pazartesi 09:00 – 12:00 K323 Emin Yaşar DEMİRCİ
MIE 628 Discourse Analysis Perşembe 09:00 – 11:50 Medit Önder KÜÇÜKURAL
TLL 502 Basic Ottoman Turkish II Pazartesi 09:00 – 11:00 G318 Mehmet Şakir YILMAZ
Çarşamba 09:00 – 10:00
Perşembe 09:00 – 11:00
TS 500 MA Pro-Seminar Salı 11:00 – 12:00 G318 Faruk YASLIÇİMEN
TS 501 Research Methods and Publication Ethics Salı 09:00 – 11:00 G318 Faruk YASLIÇİMEN
TUR 501 Basic Modern Turkish I Çarşamba
Cuma
13.30 – 15.30
08.30 – 11.30
G320 Emine HOŞOĞLU DOĞAN


2017-2018 AKADEMİK YILI BAHAR YARIYILI
MEDENİYETLER İTTİFAKI ENSTİTÜSÜ
DERS PROGRAMI
Dersin Kodu Ders Adı Gün Saat Sınıf Öğretim Üyesi
MIE 503 Medeniyet Araştırmalarında Teori Ve Metod Çarşamba 10.00 – 12.50 Derslik I Heba RAOUF EZZAT
MIE 504 Küresel Sivil Toplum Ahlakı Ve Siyaset Salı 15.00 – 17.50 Derslik II Heba RAOUF EZZAT
MIE 520 Spiritual Quest in The Contemporary World Perşembe 15.30 – 18.20 Derslik II Önder KÜÇÜKURAL
MIE 522 İslam Medeniyeti Tarihi-II Perşembe 12.30 – 15.20 Derslik III Bilal KUŞPINAR
MIE 528 Uluslararası İlişkiler Perspektifler Ve Teoriler Salı 12.30 – 15.20 Derslik III Vehbi BAYSAN
MIE 532 Religion And Science:Historical Controversies And Modern Approaches Pazartesi 15.30 – 18.20 Derslik II Ercüment ASİL
MIE 536 Imagining The Human: Man, Monster, Machine Pazartesi 12.30 – 15.20 Derslik I Nagihan HALİLOĞLU
MIE 540 İpek Yolu Medeniyetleri Pazartesi 12.30 – 15.20 Derslik III Ferhat Kurban TANRIDAĞLI
MIE 566 Müzik Ve Medeniyet Salı 12.30 – 15.20 Derslik I Yalçın ÇETİNKAYA
MIE 582 Arapça -II Cuma 09.00 – 11.50
13.30 – 16.20
Derslik I Mudar Haj FARES
MIE 584 Arapça Akademik Yazım II Pazartesi 09.00 – 11.50 Derslik I Mudar Haj FARES
MIE 586 İngilizce Akademik Yazım II Salı 09.00 – 11.50 Derslik I Ercüment ASİL
MIE 590/690 Seminer Çarşamba 16.00-18.50 MEDİT Önder KÜÇÜKURAL Heba RAOUF Ercüment ASİL
MIE 592 Türkçe Akademik Yazım II Pazartesi 09.00 – 11.50 Derslik II Vehbi BAYSAN
MIE 604 Modern Metinlerle Dünya Medeniyetleri Çarşamba 10.00 – 12.50 Derslik I Nagihan HALİLOĞLU
MIE 606 Medeniyetler Arası İlişkiler Salı 15.30 – 18.20 Derslik III Tahsin GÖRGÜN
MIE 628 Söylem Tahlili Perşembe 09.00 – 11.50 Derslik I Önder KÜÇÜKURAL
MIE 647 Şarkiyatçılık Perşembe 09.00 – 11.50 Derslik I Nagihan HALİLOĞLU
SOC 506 Ibn Khaldun And Contemporary Issues Pazartesi 13.00 – 16.00 K 325 Recep ŞENTÜRK, Heba Raouf EZZAT

2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI

 LİSANS DERS PROGRAMI

DERSİN KODU

DERSİN ADI

GÜN

SAAT

ÖĞRETİM ÜYESİ

SINIF

ENG 301/501 English I Salı
Çarşamba
Perşembe
09.00-10.00
09.00-12.00
09.00-10.00
DİLLER OKULU G202
ARA 301 Basic Arabic I Cuma 09.00-11.50 13.00-15.50 Mudar Haj Faress Derslik I (MEDİT)
HUK 101 Anayasa Hukuku I Salı
Çarşamba
13.00-15.00 Yavuz ATAR G202
HUK 103 Medeni Hukuk I Salı
Perşembe
10.00-12.00 Ömer ÇINAR
Ali DEMİRBAŞ
G202
HUK 105 Hukuk Metodolojisi Perşembe 14.00-17.00 Yeliz GÜMRÜKÇÜOĞLU
Mehmet Akif POROY
G202
HUK 107 Mukayeseli Hukuk I Pazartesi 10.00-13.00 Bilal AYBAKAN G202

2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI
EĞİTİM BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜLERİ
DERS PROGRAMLARI

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER ÖĞRETİM ÜYESİ
BIS 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Salı 13:30-16:30 K323 Ahmet Murat ÖZEL
BIS 503 Formation of Islamic Sciences Salı 09:00-12:00 K323 Bilal AYBAKAN
BIS 533 Classical Texts of Qur’anic Exegesis Perşembe 14:00-17:00 K125 İhsan KAHVECİ
BIS 551 Islamic Law of Personal Status Perşembe 09:00-12:00 G322 Bilal AYBAKAN
BIS 563 Klasik Kelam Metinleri Perşembe 09:00-12:00 K126 Ahmet SÜRURİ
CPSY 501 Research Methods and Publication Ethics Salı 13:00-16:00 K124 Pervin NEDİM BAL
CPSY 509 Personality Theories Perşembe 09:00-12:00 K124 Duygu DİNÇER
CPSY 517 Individual Psychological Counseling Practices Çarşamba 09:00-12:00 K125 Sefa BULUT
CPSY 529 Qualitative Research Çarşamba 13:00-16:00 K323 Mehmet KAPLAN
CULT 517 Genealogies of Multiculturalizm Perşembe 15:00-18:00 K323 Nagihan HALİLOĞLU
ECON 501 Research Methods Cuma 10:00-13:00 K325 Nihat GÜMÜŞ
ECON 503 Microeconomic Analysis Çarşamba 09:00-12:00 K124 Sadullah YILDIRIM
ECON 505 Macroeconomic Analysis Salı 09:00-12:00 K125 Fuat ERDAL
ECON 517 Time Series Econometrics Perşembe 13:00-16:00 K124 Yusuf VARLI
EFIN 501 Research Methods Cuma 10:00-13:00 K325 Nihat GÜMÜŞ
EFIN 505 Corporate Finance Çarşamba 13:00-16:00 K126 Mustafa Kemal YILMAZ
EFIN 510 Capital Markets and Financial Institutions Pazartesi 13:00-16:00 K323 Çetin Ali DÖNMEZ
HIST 508 Oral History Perşembe 13:00-16:00 K325 Ramazan ARAS
HIST 515 History of the Modern Middle East (to the 1920s) Çarşamba 13:00-16:00 Medit Derslik II İbrahim Vehbi BAYSAN
HIST 536 History of a City II: Ottoman Istanbul Pazartesi 14:00-17:00 K126 Suraiya FAROGHI
HIST 562 Modernization and Reform in the Ottoman Empire Salı 12:00-15:00 Medit Derslik II İbrahim Vehbi BAYSAN
HIST 571 From Far Asia to the Mediterranean Çarşamba 10:00-13:00 G322 Halil BERKTAY
HUK 500 Seminer Perşembe 17:00-18:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU – Ali DEMİRBAŞ – M.Akif POROY
HUK 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Perşembe 18:00-21:00 G202 Yeliz Bozkurt GÜMRÜKÇÜOĞLU
HUK 503 Avrupa İnsan Hakları Hukuku -I- Salı 17:00-20:00 G202 Yavuz ATAR – Mehmet Akif POROY
HUK 509 Roma Statüsü Kapsamında Uluslararası Ceza Hukuku -I- Çarşamba 17:00-20:00 G202 Osman Hakan ÖNCEL
HUK 513 Avrupa Birliği Mevzuatı Çerçevesinde Tüketici Hukuku -I- Pazartesi 17:00-20:00 G202 Ömer ÇINAR – Ali DEMİRBAŞ
MAN 501 Research Methods Cuma 10:00-13:00 K325 Nihat GÜMÜŞ
MAN 503 Contemporary Management Salı 13:00-16:00 K126 Ekrem TATOĞLU
MAN 512 Operations Management Perşembe 09:00-12:00 K323 Ali Osman KUŞAKÇI
PHIL 503 Continental Rationalist and British Empiricists Salı 09:00-12:00 K124 Muhammet İkbal BAKIR
PHIL 510 Islamic Philosophy: Advanced Course I Salı 14:00-17:00 G320 Burhan KÖROĞLU
PHIL 549 History and Basic Questions of Philosophy Çarşamba 13:00-16:00 K125 Şaban Teoman DURALI
PHIL 580 Theory of Knowledge: Advanced Course Pazartesi 09:00-12:00 K124 Habip TÜRKER
PHIL 593 Felsefe Tarihi -I- Salı 14:00-17:00 K325 Şaban Teoman DURALI
PHIL 597 Formal Logic Pazartesi 13:00-16:00 K325 Hanife BİLGİLİ
POLS 505 Turkish Politics Pazartesi 09:00-12:00 K126 Burhanettin DURAN
POLS 507 Theories of International Relations Perşembe 14:00-17:00 K126 Ali ASLAN
POLS 512 Turkish Foreign Policy TBA * * Mesut ÖZCAN
POLS 521 Comparative Political Thought Salı 13:00-16:00 K125 Heba RAOUF EZZAT
POLS 531 Comparative Political Economy TBA * * Uğur ÖZDEMİR
POLS 535 Identity, Ethnicity and Nationalism Çarşamba 10:00-13:00 K323 Talha KÖSE
PSY 501 Klinik Psikolojide Araştırma Yöntemleri ve Etik Çarşamba 09:00-12:00 G320 Üzeyir OK
PSY 511 Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Perşembe 13:00-16:00 G322 Mehmet Hakan TÜRKÇAPAR
PSY 521 İleri Psikopatoloji Çarşamba 13:00-16:00 K124 Medaim YANIK
PSY 525 Klinik Pozitif Psikoterapi Cuma 09:00-12:00 K124 Senem EREN
PSY 530 Anlatı Terapisi (Narrative Psychotherapy) Cuma 09:00-12:00 K323 Mehmet DİNÇ
PSY 531 Klinik Görüşme ve Danışmanlık Becerileri Perşembe 09:00-12:00 K125 Burcu UYSAL
RLST 501 Bilimsel Araştırma Teknikleri ve Yayın Etiği Pazartesi 10:00-13:00 K125 Hasan KAPLAN
RLST 503 Dinler Bilimine Giriş Salı 10:00-13:00 K126 Betül AVCI
RLST 505 Kitab-ı Mukaddes Tetkikleri Pazartesi 14:00-17:00 K124 Ömer Faruk HARMAN
RLST 513 Psikoloji Ekollerinde Din Çarşamba 10:00-13:00 K325 Hasan KAPLAN
RLST 515 İnanç Gelişimi Kuramı Pazartesi 14:00-17:00 K125 Hasan KAPLAN
RLST 519 Din Sosyolojisi Çarşamba 10:00-13:00 K126 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 500 Proseminar Perşembe 09:00-10:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 501 Research Methods and Publication Ethics Perşembe 10:00-13:00 K325 Emin Yaşar DEMİRCİ
SOC 503 Social Theory I Salı 12:00-15:00 G322 Recep ŞENTÜRK – Önder KÜÇÜKURAL
TLL 501 Basic Ottoman I Salı
Perşembe
Cuma
09:00-10:00
09:00-11:00
09:00-11:00
G320 Mehmet Şakir YILMAZ

 

 

2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ YARIYILI
MEDENİYETLER İTTİFAKI ENSTİTÜSÜ
DERS PROGRAMI

DERSİN KODU DERSİN ADI GÜN SAAT YER (MEDİT) ÖĞRETİM ÜYESİ
MIE 501 601 Bilimsel Araştırma Yöntemleri ve Yayın Etiği Perşembe 09.00-11.50 Derslik I Önder Küçükural
MIE 502 Dünya Medeniyetleri Tarihi Salı 15.00-17.50 Derslik II Ercüment Asil
MIE 505 Karşılaştırmalı Düşünce Tarihi Pazartesi 12.00-14.50 Derslik II Heba Raouf Ezzat
MIE 521 İslam Medeniyeti Tarihi I Perşembe 15.00-17.50 Derslik II Ercüment Asil
MIE 525 Ecological Reasoning Course Çarşamba 10.00-12.50 Derslik III Önder KÜÇÜKURAL Karem SADEK
MIE 527 Cities,Citizenship and Civilization Çarşamba 10.00-12.50 Derslik I Heba R. Ezzat
MIE 535 Modern Türkiye’nin Ekonomik ve Toplumsal Tarihi Pazartesi 09.00-11.50 Derslik III Ercüment Asil
MIE 562 Modernization and Reform in the Ottoman Empire Salı 12.00-14.50 Derslik II Vehbi BAYSAN
MIE 563 Siyaset Sosyolojisi Salı 12.00-14.50 Derslik I Recep Şentürk

Önder Küçükural

MIE 564 Modern Ortadoğu Tarihi Çarşamba 10.00-12.50 Derslik II Vehbi Baysan
MIE 567 Çok Kültürlülük ve Çoğulculuk Tartışmaları Perşembe 15.00-17.50 Derslik III Nagihan Haliloğlu
MIE 581 Arapça I Cuma 09.00-11.50 13.00-15.50 Derslik I Mudar Haj Faress
MIE 583 Arapça Akademik Yazım I Pazartesi 09.00-11.50 Derslik I Mudar Haj Faress
MIE 585 İngilizce Akademik Yazım I Salı 09.00-11.50 Derslik I Nagihan  Haliloğlu
MIE 591 Türkçe Akademik Yazım Pazartesi 09.00-11.50 Derslik II Emine Hoşoğlu Doğan
MIE 603 Klasik Metinlerle Dünya Medeniyetleri Perşembe 12.00-14.50 Derslik I Bilal Kuşpınar
MIE 605 Medeniyet Kuramları Salı 15.00-17.50 Derslik III Tahsin Görgün