İbn Haldun Üniversitesi

Taş Mektep Yerleşkemizde İlk Eğitimler Başladı

İbn Haldun Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İHSEM) tarafından düzenlenen Genel İngilizce Eğitim Programı, İstanbul-Bakırköy’deki Taş Mektep yerleşkemizde başladı. Eğitimcilerimizden Anna Maria Chrysogelou Gallinucci eşliğinde 8 hafta sürecek olan Eğitim Programı, hafta sonları 09:30-13:30 arasında gerçekleştiriliyor.

Genel İngilizce Eğitim Programı’na farklı bölgelerden ve farklı eğitim seviyesinde 9 kişi katılırken; seviye tespit sınavı sonrası katılımcıların İngilizce seviyeleri belirlenerek buna göre bir eğitim programı oluşturuldu. Pratik ve konuşma odaklı olan eğitimler yıl boyunca devam edecek.

Yabancı dil eğitimi olarak, hafta içi düzenlenecek olan İngilizce Konuşma Sınıfları ve Çocuklar İçin İngilizce Eğitimleri de Taş Mektep yerleşkemizde Ekim ayında düzenlenecek. Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Sertifika Programı 22 Ekim 2018 tarihinde, Arabuluculuk Eğitimi 15 Ekim 2018 tarihinde, Gayrimenkul ve Altyapı Finansmanı Eğitimi 23 Ekim 2018 tarihinde Bakırköy Taş Mektep yerleşkemizde başlayacak olan diğer eğitimler…

Tarihî bir bina: Taş Mektep

Bakırköy’ün merkezi bir noktasında yer alan Taş Mektep, Osmanlı Bankasının kurucularından ve şehircilik uzmanı Fransız asıllı Kont Alléon tarafından yaptırıldı. Tuğla ve kiremitleri Marsilya’dan gemiyle getirtilen ve 1865 yılında inşasına başlanan yapı, 1874 yılında tamamlandı.

1894 yılında İstanbul’da meydana gelen depreme kadar burada oturan Kont Alléon, binayı 1898 yılında Preveze Mutasarrıfı Ali Rıza Paşa’ya sattı. 1900 yılında Maarif Nezaretine devredilen yapı okula dönüştürüldü ve yakın geçmişe kadar “Taş Mektep” adıyla çeşitli derecelerde eğitim hizmeti sundu.

2014 yılında restore edilen ve İbn Haldun Üniversitesine tahsis edilen tarihî yapı, Üniveristemizin Bakırköy yerleşkesi olarak Sürekli Eğitim Merkezi’nin (İHSEM) çeşitli eğitimlerine ev sahipliği yapmakta.