1. Eğitimciler Buluşması


İbn Haldun Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu Birinci Eğitimciler Buluşması’na Sayın Prof. Dr. İrfan Gündüz, Sayın Bilal Erdoğan, Üniversitemizin Rektör Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri , çok sayıda Rehberlik Araştırma Merkezinin ve İstanbul’un önde gelen liselerinin müdürleri katıldı.

Toplantıda Rektör Yardımcımız Sayın Yüksel Özden, Mütevelli heyeti başkanımız Sayın İrfan Gündüz ve Mütevelli heyeti başkan yardımcımız Sayın Bilal Erdoğan üniversite ile ilgili bilgi verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özden; “Sosyal bilimlere rağbetin olmadığını, başarılı öğrencilerin sayısal bölümlere yöneldiğini aktardı. Sosyal bilimlere uzaklığımızın sebebi sosyal bilimlerin içeriğinden kaynaklanıyor. Dolayısıyla biz eğitimciler olarak sosyal bilimleri yeniden tanımlamalıyız”, dedi.

Mütevelli Heyeti Başkanı Prof .Dr. İrfan Gündüz konuşmasında şunları aktardı “Ülkemizde sosyal bilimler alanına çok fazla eğilim yok fakat biz bu algıyı, üniversitemizdeki nitelikli akademisyenler ve öğrencilerimizin çalışmalarıyla yıkacağız. Bundan sonra başarılı öğrenciler öncelikli olarak mühendislik ya da tıp bölümlerinin yanında sosyal bilimler alanlarını da tercih etmek için çok hevesli hale gelecekler”.

Mütevelli Heyet Başkan Vekili Bilal Erdoğan ise, “İbn Haldun Üniversitesi kendine çok büyük hedef ve vizyon koyuyor. Üniversitemizde okuyan her bir öğrenci okuduğu bölümün doğuşundan 21. Yüzyıla kadar olan tüm geçmişini öğrenerek mezun olacak. Bu bakımdan sosyal bilimler üniversitesi olarak fark yaratmayı hedefliyoruz ve sosyal bilimlerin ülkemiz için de çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Erdoğan bu sözlerini Sezai Karakoç’un “Bölgenizde ekonomik olarak ya da askeri olarak güçlü olabilirsiniz fakat kültürel olarak hiçbir şeyiniz yoksa (zayıfsanız) kalıcı da etkili de olamazsınız” sözleriyle destekledi.

Üniversite üst yönetiminin konuşmaları bittikten sonra söz alan ilçe milli eğitim müdürleri ve rehber öğretmenler, İbn Haldun Üniversitesi ile ilgili aldıkları bilgiler ışığında duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve başarı dilediler.

İrfan GündüzNecmeddin Bilal ErdoğanYüksel Özden

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur