Akademik Kariyer Hazırlık Okulu Süleymaniye Yerleşkemizde Başlıyor


Akademik Kariyer Hazırlık Okulu 8 Şubat 2020 Cumartesi günü Süleymaniye Yerleşkemizde başlıyor.

Üniversitelerin 3 ve 4. sınıf öğrencileri ile henüz lisansüstü başvurusu yapmamış mezunlara yönelik düzenlenen Akademik Kariyer Hazırlık Okulu’nda lisansüstü adayları, 4 hafta boyunca Cumartesi günleri saygın bir akademik kadronun gözetiminde yürütülecek zengin içerikli sosyal bilimler atölyelerine katılma imkânına sahip olacaklar.

İleri Düzey İngilizce eğitimlerinin de verileceği Akademik Kariyer Hazırlık Okulu katılımcıları, ayrıca Türkiye’de ve dünyada lisansüstü eğitime dair her türlü sorularına cevap bulabilecekleri bir rehberlik hizmetinden yararlanacaklar. Yurt dışı yüksek lisans ve doktora süreçleri başvuru süreçlerinden akademik okuma ve yazma becerileri kazanmaya, yabancı dil sınavlarında başarıyı yakalamanın püf noktalarından araştırma önerisi hazırlamaya, lisansüstü eğitime dair birçok konuda, alanında uzman isimler bilgi, görgü ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacaklar.

İlgililer başvurularını 31 Ocak 2020 tarihine kadar yapabilecekler: https://www.ihu.edu.tr/akademik-kariyer-hazirlik-okulu-basvuru-formu/

Akademik Kariyer Hazırlık Okulu hakkında detaylı bilgiler ve program https://aday.ihu.edu.tr sitesi üzerinden edinilebilir.

Akademik Kariyer Hazırlık Okulu

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur