İHÜ Yeşil Kampüs Komisyonu Bir Araya Geldi


İHÜ Yeşil Kampüs Komisyonu çalışmalarına devam ediyor. Üniversitemizdeki geri dönüşüm çalışmaları kapsamında, 30 Temmuz Salı günü komisyon üyeleri bir araya gelerek ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Gündem maddeleri olarak kağıt ve plastik kullanımının azaltılması, okul genelinde bilinçlendirme çalışmaları gibi konular ele alındı. Ayrıca yapılacak çalışmalarla ilgili bir anket çalışması planlandı.

İbn Haldun Üniversitesi #SıfırAtık Projesine Destek Veriyor

İbn Haldun Üniversitesi, uzun süredir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ülke genelinde “Daha yeşil, daha temiz bir dünya için hadi sen de #SıfırAtık hareketine katıl!” sloganı ile duyurduğu projeye de destek veriyor. Bu kapsamda, Üniversitemiz içerisinde ortaya çıkan veya çıkabilecek tüm atıklar sıfır kayıp mantığıyla toplanarak uygun ayırma metotlarıyla ayrıldıktan sonra geri dönüştürülüp tekrar kullanıma kazandırmak amaçlanıyor.

İsrafın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedef olan “Sıfır Atık” uygulamalarıyla, öğrenci ve personelimiz ile yakın çevrelerinin geri dönüşüm bilinci de artırılıyor.

Sıfır AtıkYeşil Kampüs

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur