Lisansüstü İkinci Başvuru Dönemi Başladı


İbn Haldun Üniversitesi 2020 – 2021 Akademik Yılı Lisansüstü İkinci Başvuru Dönemi 6 Nisan Pazartesi günü başladı.

Merkezinde lisansüstü olan ve sosyal bilimler alanında uzman bir üniversitede, 3 dilde eğitimlerin verildiği seçkin bir uluslararası eğitim-öğretim ortamında lisansüstü eğitim almak isteyen adaylar, 15 Haziran 2020 tarihine kadar https://apply.ihu.edu.tr/ web sitesi üzerinden doktora ve tezli yüksek lisans programları ve sunulan imkanlar hakkında detaylı bilgi edinebilir, başvuru yapabilirler. (Temel İslam Bilimleri Doktora, Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans ve Din Bilimleri Tezli Yüksek Lisans program başvuruları ise 5 Temmuz 2020 tarihine kadar devam ediyor.)

Online Eğitimler Lisansüstü Programlarında da Başarıyla Sürdürülüyor

COVID-19 pandemisinden dolayı başlatılan uzaktan öğretim süreci, Lisans programlarımızda olduğu gibi Lisansüstü programlarımızda da başarıyla sürdürülüyor. Üniversitemiz, uzaktan öğretime en hızlı uyum sağlayan ve altyapısını buna hazır hale getiren yükseköğretim kurumlarının başında geliyor. Uzaktan öğretimde ülkemiz standartlarının çok üstünde bir performans ortaya koyan İbn Haldun Üniversitesi’nde Mart ayı online eğitim-öğretim verileri için bkz. https://www.ihu.edu.tr/rakamlarla-online-egitimde-verimlilik-ve-basari/

Rektörümüz Prof. Dr. Recep Şentürk ile online eğitimlerimiz üzerine yaptığımız röportaja ise https://www.ihu.edu.tr/prof-dr-recep-senturk-online-egitimdeki-basarimiz-ciddi-bir-ongoru-ve-planlamayla-gerceklesti/ linkinden erişebilirsiniz.

İbn Haldun Üniversitesi Doktora Programları:

İktisat (İngilizce); İşletme (İngilizce); Klinik Psikoloji (Türkçe); Medeniyet Araştırmaları (Türkçe); Özel Hukuk (Türkçe); Tarih (İngilizce); Temel İslam Bilimleri (%30 İngilizce); Sosyoloji (İngilizce)

İbn Haldun Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans Programları:

Din Bilimleri (%30 İngilizce); Eğitim Kurumları İşletmeciliği (Türkçe); Felsefe (İngilizce); Finansal Ekonomi (İngilizce); Hava Taşımacılığı (İngilizce); İktisat (İngilizce); İşletme (İngilizce); İşletme (Türkçe); Klinik Psikoloji (%30 İngilizce); Medeniyet Araştırmaları (Türkçe); Radyo, Televizyon ve Sinema (%30 İngilizce); Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (%30 İngilizce); Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce); Sosyoloji (İngilizce); Temel İslam Bilimleri (%30 İngilizce); Türkiye Çalışmaları (İngilizce); Uluslararası ve Mukayeseli Hukuk (Türkçe); Özel Hukuk (Türkçe)

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur