Öğrenci Şenliği’nde Kültür-Sanat, Spor ve Eğlence Bir Aradaydı


İbn Haldun Üniversitesi Bahar Etkinlikleri, Başakşehir Kampüsümüzde gerçekleştirilen Öğrenci Şenliği ile devam etti. 2-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Öğrenci Şenliği’nde sınav stresine kısa bir süre de olsa ara veren öğrencilerimiz; konserler ve kampüs içindeki keyifli etkinliklerle final sınavlarına moral depoladı.

Öğrenci Şenliği’nde iki gün boyunca sahne gösterileri kapsamında gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği, Yeşilçam Müzikleri, Etnik Müzik, 90’lar Nostalji Müzikleri, Filistin, Kafkas ve Uygur dans gösterileri büyük beğeni topladı.

Öğrenci Şenliği’nin bir diğer ilgi odağı ise kültür-sanat çadırları oldu: Ebru, hat, kaligrafi, çömlek ve cam sanatı gibi tasarım atölyelerinde öğrencilerimiz, söz konusu sanatları deneyimleme fırsatı buldu. Uluslararası öğrencilerimizin organize ettiği kültür çadırlarında ise Afrika’dan Asya’ya farklı kültürler tanıtıldı.

Şenlikte Öğrenci Kulüpleri de çok sayıda etkinlik düzenledi. Kulüpler, stantlarında hem faaliyetlerini tanıttılar hem de photo-booth, sanal gerçeklik oyunu, ok savaşı ve balon oyunu gibi çok sayıda etkinlikle şenliğe renk kattılar.

Ayrıca şenlik kapsamında kampüste öğrencilerimiz için oyun alanları da oluşturuldu. Oyun alanlarında öğrencilerimiz, Süper Jumper, Gladyatör, Sumo Güreşi ve Döne Döne Basket gibi oyunlarla doyasıya eğlendiler.

 

Bahar Şenliği

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur