Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Ekrem Tatoğlu TÜBA Asli Üyeliğine Seçildi


Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyemiz Prof. Dr. Ekrem Tatoğlu, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) asli üyeliğine seçildi.

Akademi’nin 57. Genel Kurulu 26 Aralık 2020 tarihinde çevirim içi olarak gerçekleştirildi. 134 Akademi üyesinin katılımıyla gerçekleşen oylama sonucunda TÜBA’ya asli üye olarak seçilen isimler arasında Prof. Dr. Ekrem Tatoğlu da yer aldı.

Prof. Dr. Ekrem Tatoğlu kimdir?

Prof. Dr. Tatoğlu, uluslararası işletme yönetimi, organizasyon ve stratejik yönetim konularında uluslararası hakemli dergilerde 70’in üzerinde makale yayınlamıştır. Academy of Management, Academy of International Business ve Türkiye Bilimler Akademisi üyesi olan Prof. Dr. Tatoğlu, bir müddet Başbakanlık Strateji Geliştirme Başkanlığı görevini de yürütmüştür. Ayrıca, özel sektörde çeşitli firma ve kuruluşlara uzmanlık alanı ile ilgili seminerler vermiş ve danışmanlıklarda bulunmuştur.

Detaylı bilgi: https://akademik.ihu.edu.tr/profil/ekrem-tatoglu/

Ülkemizin önde gelen bilim insanlarının seçildiği TÜBA’nın Şeref Üyeleri arasında İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü öğretim üyemiz Prof. Dr. Teoman Duralı da yer alıyor.

TÜBA web sitesi: http://tuba.gov.tr/tr

Ekrem Tatoğluİşletme Bölümü

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur