Perspektif Fotoğrafçılık Kulübü’nden Ortopedik Engelli Gençlere Fotoğrafçılık Eğitimi


İbn Haldun Üniversitesi Perspektif Fotoğrafçılık Kulübü, “Gülümse Çekiyorum” projesi kapsamında Bağcılar Engelliler Sarayı’nda her hafta ortopedik engelli gençlere fotoğrafçılık eğitimi veriyor.

Proje kapsamında, Üniversitemiz Medya ve İletişim Bölümünden Arş. Gör. Ali Kıvrak tarafından verilen “Nasıl fotoğraf çekilir? Fotoğrafta bir insanı nereye konumlandırmalıyız?” gibi teorik eğitimlerin yanı sıra öğrencilere öğrendiklerini uygulamaları amacıyla çekimler de yaptırılıyor.

Toplam 8 hafta sürecek eğitimlerde fotoğraf gezileri yapılması da planlanıyor. Eğitimlerin sonunda hem Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda hem de Üniversitemizde kursiyerlerin çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi yapılacak.

“Fotoğraf Çekmeye Engel Yok” fikriyle yola çıkan ve “Gülümse Çekiyorum” projesini yürüten Perspektif Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı İrem Sülük ve Proje Koordinatörü Buse Şengül ile projenin çıkış öyküsü, yürütülen faaliyetlerin detayları ve eğitimlerde neler yaşandığı üzerine yapılan detaylı röportaja şu linkten ulaşabilirsiniz: https://sks.ihu.edu.tr/fotograf-makinesi-icin-cikilan-yoldan-yurekleri-gulumseten-bir-projeye/

 

Perspektif Fotoğrafçılık Kulübü

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur