Üniversitemiz ve İTO Marmara AİHL Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı


İbn Haldun Üniversitesi, ülkemizin seçkin orta öğretim kurumlarıyla yaptığı iş birliği protokollerine bir yenisini daha ekledi. Üniversitemiz ve İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında eğitim, sosyal ve bilimsel iş birliği protokolü imzalandı.

Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. Dr. İrfan Gündüz, Başkan Vekilimiz N. Bilal Erdoğan ve Rektörümüz Prof. Dr. Recep Şentürk, 10 Eylül Perşembe günü İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mücahit Kıbrıs ve beraberindeki heyeti kabul ettiler.

Kabulde Üniversitemiz ile İTO Marmara AİHL arasında eğitim, sosyal ve bilimsel iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Recep Şentürk ve Mücahit Kıbrıs’ın imza attığı protokol ile; lisenin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitimlerin yanı sıra lisede eğitim-öğretim süreçlerinin geliştirilip zenginleştirilmesi gibi hususlarda Üniversitemiz tarafından gereken uzmanlık desteği ve katkı sunulacak. Ayrıca liseli öğrencilerin uygun görülecek bilimsel çalışma, araştırma ve proje yürütmeleri; Üniversitemizin kütüphane ve konferans salonu gibi imkânlarından faydalanmaları ve öğrencilerin akademik ve araştırma birimlerimizi ziyaret etmeleri olanağı sağlanacak.

Benzer protokolleri Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, İstanbul Lisesi, Kadıköy Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bahçelievler Anadolu Lisesi, Florya Tevfik Ercan Anadolu Lisesi, İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Asım’ın Nesli İmam Hatip Ortaokulu gibi okullarla da imzalayan Üniversitemiz; ülkemizin seçkin ortaöğretim kurumlarına destek vermeye ve Türk milli eğitim sistemine nitelikli katkılar sunmaya devam edecek.

 

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur