Üniversitemizden Koronavirüs Açıklaması


İbn Haldun Üniversitesi olarak, online eğitim hususunda uzun zamandır yürüttüğümüz çalışmaları geçtiğimiz hafta bitirmiş bulunmaktayız. Üniversitemizde verilen tüm Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dersleri https://canvas.ihu.edu.tr  web sitesine yüklenmiş olup, derslerin online ortamda yapılabilmesi için testler tamamlanmış bulunmaktadır.

Bununla birlikte, bir süredir neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan ve Üniversitemizde gerekli tedbirleri ivedilikle aldığımız Yeni Koronavirüs hastalığı (COVID-19) ülkemizde de görülmüştür. Konu ile ilgili gelişmeleri tüm birimlerimiz büyük bir hassasiyetle takip etmektedir.

Üniversitemiz idari ve akademik üst yönetimi, gerek Yükseköğretim Kurumu (YÖK) gerek Sağlık Bakanlığı gerekse ilgili diğer bakanlıklarla istişarelerini sürdürmektedir. Ülke ve bölge çapında devletin yetkili birimlerince alınmış bir tatil, karantina kararı yoktur. Böyle bir kararın alınmış olması yahut durumun olağandışı bir hale bürünmesi halinde, online eğitim ve tatil dahil gerekli tüm tedbirleri alacağımızı sevgili öğrencilerimize, onların değerli ailelerine ve tüm kıymetli personelimize ilan ederiz.

Virüsün yol açtığı hastalığın bir salgın boyutunda görülmemesi dileklerimizle, tüm İbn Haldun Ailesi’ne her türlü durumda “panik değil önlem” ilkesini hatırlatır, virüs Çin’de görüldüğü andan itibaren ülkemiz için gereken tüm tedbirleri büyük bir vukufiyet ve liyakatle sürdüren Sağlık Bakanlığımızın önerilerini takip edip, dikkate almalarını rica ederiz.

COVID-19 Tedbirleri

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur