Yurtlar

2020-2021 Akademik Yılı’dan itibaren Üniversitemize yerleşip kayıt yaptıran “Derece Bursu”na hak kazanan öğrencilere, yurtlarımızın kural ve imkânları çerçevesinde ücretsiz yurt imkanı sağlanacaktır. “Derece Bursu”na hak kazananlara sunulan ücretsiz yurt imkânı, İngilizce Hazırlık Programında 1+1 yıl, lisans programında ise 4+1 yıl süresince devam eder. Daha önce herhangi bir lisans programından mezun olan “Derece Bursu” sahibi öğrenciler ücretsiz yurt imkânından yararlanamaz.

Yurtlarda kontenjan bulunması halinde ve yurt ücretinin ödenmesi koşuluyla, diğer öğrenciler de İbn Haldun Üniversitesi yurtlarında kalma imkânına sahiplerdir.

Yurda kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin, yurtların şartlarını kabul etmeleri gerekir. Yurt imkânından faydalanabilmek için öğrencinin her yarıyılda derslere kayıt olarak devam etmesi gerekir. Devamsızlık sebebiyle yurt hakkını kaybeden öğrenciler daha sonraki yarıyıllarda da yurda kayıt yaptıramazlar.

7/24 güvenlikli yurtlarımızda kahvaltı, akşam yemeğinin yanı sıra 7/24 sınırsız internet, spor salonları ve diğer pek çok imkân öğrencilerimize sunulmaktadır.

Yurtlarda öğrencilerin istekleri doğrultusunda çeşitli atölye çalışmaları da yapılabilmekte; sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Lisansüstü öğrencilerine ise barınma desteği mevcut yurt imkânları ile sınırlıdır. Bunun yerine maddi destek de sağlanabilmektedir.

Yurt İmkanları

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur