Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

5. Mezuniyet Törenimizde Lisans ve Lisansüstü Mezunlarımızı Gelecek Kariyerlerine Uğurladık

24.06.2023
5. Mezuniyet Törenimizde Lisans ve Lisansüstü Mezunlarımızı Gelecek Kariyerlerine Uğurladık
5. Mezuniyet Törenimiz, 24 Haziran Cumartesi günü İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un teşrifleriyle gerçekleştirilen 5. Mezuniyet Törenimizde lisans ve lisansüstü mezunlarımız diplomalarını aldı. İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde, Amfi Tiyatro’da düzenlenen törende mezunlarımızın ailelerinin ve akademisyenlerimizin yanı sıra; iş, akademi ve siyaset dünyasından geniş bir misafir topluluğu da mezunlarımızın heyecanı ve mutluluğuna şahitlik etti.

“Medeniyetimizin Üçüncü Büyük Yürüyüşünün Merkezi Türkiye Olacak”

Törende bir konuşma yapan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, bugünün kahramanları mezunlarımızı, ailelerini ve hocalarını selamlayarak başladığı konuşmasında, 5. Mezuniyet Töreni’nde İbn Haldun Üniversitesi Ailesi ile birlikte olmanın kendisi için bir onur ve ayrıcalık olduğunu belirtti. “Bugün eğitim alanında bir başarı öyküsünü, bir iftihar tablosunu hep beraber izliyoruz” diyen Kurtulmuş, İbn Haldun Üniversitesi’nin ülkemizin eğitim alanında en önemli ve başarılı projelerinden biri olduğunun altını çizerek, bu başarı hikayesinin hayata geçmesinde büyük emeği olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile, Üniversitemizin bugünlere gelmesinde büyük rol oynayan Mütevelli Heyetimiz ve akademisyenlere teşekkür etti.

“Bilgiye sahip olup, onu stratejik olarak yorumlayanlar dünyanın gidişatında önemli rol oynuyor” sözleriyle konuşmasına devam eden Kurtulmuş, dünyanın bugün yaşadığı krizin ise, bilginin günümüzde bir medeniyet perspektifinden yorumlanamamasından, bu okumanın yapılamamasından kaynaklandığını ifade etti. Bizim medeniyetimizin ilim, hikmet ve irfan perspektifiyle kurulup şekillendiğini hatırlatan Kurtulmuş, insanın, varlık karşısında acziyetinin farkında olarak ilim-hikmet-irfanla donanmış bir bilgi üretiminin içinde yer almasının öneminden bahsetti. İbn Haldun Üniversitesi’nin Ilim-hikmet-irfanla donanmış gençler yetiştirilmesi noktasında yüklendiği misyonun altını çizen Numan Kurtulmuş, ait olduğumuz medeniyetin geçirdiği aşamaları kısaca açıklayarak, merkezi Türkiye olan medeniyetimizin üçüncü büyük yürüyüşünün arifesinde tüm mezunlarımızın kendi sahasının birer yıldızı olacağına yürekten inandığını belirtti ve konuşmasını sonlandırdı. 

TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, konuşmasının ardından, 2022-2023 Akademik Yılı En İyi Doktora Tezi Ödülü’nü Medeniyet Araştırmaları Doktora Programı mezunumuz Linda Irinja Hyökki’ye takdim etti. Ardından Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. Dr. İrfan Gündüz de, TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a günün anısına hediyesini sundu. 

“Mezunlarımız, Toplumu İyiye Yönlendiren Lider İnsanlar Olacak”

Törende konukları selamlayan Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. Dr. İrfan Gündüz de mezunlarımıza seslenerek, “bugün sizleri yuvadan uçuruyoruz, uçuşunuz mübarek olsun” dedi. Kurulduğu günden bu yana geçen kısa zamanda gerek eğitim gerekse imkânlar bakımından büyük mesafe katleden Üniversitemizi bugünlere getiren başta Mütevelli Heyetimiz olmak üzere tüm mensuplarımıza teşekkür eden Gündüz, “mezunlarımızı toplumun önüne geçerek iyiye, güzele ve doğruya yönlendiren lider insanlar olarak görüyoruz.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

“İbn Haldun Üniversitesi, Bu Ülkenin Yarınlarına Yapılan En Büyük Yatırımdır”

Rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan ise yaptığı konuşmada mezunlarımızın başarılarıyla gurur duyduklarını ifade ederek kendilerini, ailelerini ve hocalarımızı tebrik etti. Törende Lisans programlarımızdan 116 öğrenci ve lisansüstü programlarımızdan 132 öğrencimizi mezun ettiğimizi belirten Prof. Arkan, Lisans programlarımızdan mezun olan öğrencilerimizden 15’nin Çift Anadal, 5’inin ise Yan Dal programını da başarıyla tamamladığını sözlerine ekledi. Özgüven ve cesaretle geleceğe atılan mezunlarımızın, dersler ve ders-dışı faaliyetlerle entelektüel kapasitelerini, iletişim ve sosyal becerilerini geliştirip yetkinlik kazandıklarının altını çizen Prof. Arkan, “hızla değişen dünyada sürekli öğrenmeli ve kendini geliştirmelisiniz” sözleriyle konuşmasına devam etti. Mezunlarımıza hayat yolunda önemli önerilerde bulunan Prof. Arkan, ülkemizin yarınları olan mezunlarımızın özgüven ve cesaretle hayallerinin peşlerinden gitmelerini tavsiye etti.

Öğrencilerimizin yanı sıra ailelerine ve hocalarımıza da teşekkür eden Prof. Arkan, Mütevelli Heyetimiz, bağışçılarımız ve paydaşlarımızın katkıları olmasaydı bu başarı hikâyesinin de yazılamayacağının altını çizdi. İbn Haldun Üniversitesi’nin gelecekteki saygın konumuna emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Prof. Arkan, geleceği inşa eden nesiller yetiştirdiğimizi sözlerine ekleyerek, “İbn Haldun Üniversitesi bu ülkenin yarınlarına yapılan en büyük yatırımdır” ifadelerini kullandı.

Lisansüstü Mezunlarımız Adına Betül Bozkır, Lisans Mezunlarımız Adına ise Yılmaz Acar Birer Konuşma Yaptı

Diploma Töreni’nde Lisansüstü mezunları adına Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans Programı mezunumuz Betül Bozkır ile Lisans mezunları adına İslami İlimler Fakültesi mezunumuz Yılmaz Acar da birer konuşma yaptı.

Tören, mezunlarımıza diplomalarının teslimi ve kep atma ritüeliyle sona erdi.

Fotoğraflar