Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Çok Dilli Eğitim

Öğrencilerimizin farklı dilleri kullanarak düşünebilme, düşündüklerini ifade edebilme ve farklı dillerdeki birincil kaynaklara daha kolay ulaşabilme becerilerini kazanması büyük önem taşıyor.

İbn Haldun Üniversitesi, küresel hedefleri, sosyal bilimler odaklı bir araştırma üniversitesi olma misyonu ve fikri bağımsızlık ilkesi çerçevesinde mezunlarına, Doğu ile Batı medeniyetlerine ilişkin bilim geleneklerini, yöntem ve kavramlarını kullanabilme becerisini kazandırmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, öğrencilerimizin farklı dilleri kullanarak düşünebilme, düşündüklerini ifade edebilme ve farklı dillerdeki birincil kaynaklara daha kolay ulaşabilme becerilerini kazanması büyük önem taşıyor.

Dünya Medeniyetlerinin Birikimine Kapı Aralayan Dil Eğitimleri

Lisans ve Lisansüstü seviyelerinde İngilizce, Türkçe ve Arapça dillerine (ya da dâhil oldukları program tarafından öngörülen başka bir dile) belirli bir seviyede hâkim olmaları gereken öğrencilerimize, bu 3 dile ek olarak, dünya medeniyetlerinin birikimlerine kapı aralayacak Japonca, Çince, Farsça ve Malayca gibi Doğu dilleri ile Almanca, Fransızca ve İspanyolca gibi Batı dillerini de isteğe bağlı olarak öğrenme imkânı sunuluyor.

Uluslararası Sertifikalı Dil Öğretimi

Dil eğitimlerini 21. yüzyılın tüm teknolojik ve pedagojik imkânlarını kullanarak yapan Diller Okulumuz ve Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezimiz (TÖMER) bünyesinde, öğretimde en yüksek performansı elde etmek için oluşturulan 10-15’er kişilik sınıflarda içerik odaklı müfredat ile iletişimsel yaklaşım uygulanıyor. Çoğunluğu uluslararası uzman isimlerden oluşan okutmanlarımız sayesinde, öğrencilerimiz sadece dil öğrenmekle kalmayıp, o dil çevresinde oluşan kültürel ve toplumsal konulara da nüfuz edebilme şansına sahip oluyorlar.

İHÜ Diller Okulu, uluslararası sertifikasyona da sahip. İngiltere’deki üniversitelerin yüzde 97’siyle iş birliği halinde, yaklaşık 100 ülkede 1000’den fazla kurumla çalışan “Edexcel-Pearson Assured” kurumu tarafından kalite denetimine tâbi tutulan İngilizce Hazırlık Okulumuz, başarılı bir performans göstererek uluslararası düzeyde akredite edildi. Bu akreditasyonla öğrencilerimiz, uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip “Pearson Assured Sertifikası”almaya hak kazanarak, okul kabullerinde, iş başvurularında ve kariyerlerine devam etmelerinde önemli bir destek elde edecekler.

Başarılı Öğrencilere Yurtdışında Bir Ay Akademik Eğitimler Ve Yabancı Dillerini Geliştirme Fırsatı

Ayrıca temel dil becerileri kazanan başarılı Hazırlık öğrencilerimiz, ülkemizde ilk kez Üniversitemizin uyguladığı bir sistemle lisans eğitimlerine yurt dışında adım atarak Amerika, Ürdün ve İngiltere’de birer ay boyunca akademik eğitimler alıyor, küresel etkiye sahip kurumları ziyaret ederek uluslararası tecrübe kazanıyorlar.

Öğrendiğiniz Dili Konuşabileceğiniz Bir Kampüs Ortamı

Yoğun uluslararası öğrenci ortamı sayesinde öğrencilerimizin kendilerini öğrendikleri dili konuşabilecekleri bir kampüs ortamında bulmaları, İbn Haldun Üniversitesinin benzersiz özelliklerinden birini teşkil ediyor.

Çok dillilik esaslarımız;