Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Adıyaman Psikoterapi Merkezimiz Depremzedelere Hizmet Vermeye Başladı

25.04.2023
Adıyaman Psikoterapi Merkezimiz Depremzedelere Hizmet Vermeye Başladı
Merkezimizde, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans/Doktora öğrenci ve mezunlarımız tarafından ücretsiz olarak psikoterapi hizmeti verilecek.

İbn Haldun Üniversitesi, Zakat Foundation of America, AFAD ve Adıyaman Belediyesi'nin iştiraki ile kurulan Psikoterapi Merkezimiz; AFAD Adıyaman Koordinatör Valisi Gökmen Çiçek, Düzce Valisi Cevdet Atay ve beraberindeki heyetin Ramazan Bayramı'nın 1. günü merkeze gelerek Psikoterapistlerle bayramlaşmasının ardından hizmet vermeye başladı.

Ekibimiz Depremin 6. Gününden Beri Psikososyal Destek İçin Sahada 

Arsa tahsisi Adıyaman Belediyesi tarafından yapılıp prefabrik binası AFAD tarafından inşa edilen merkezde, İbn Haldun Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ve Doktora programı mezunları ile İPAM'da Klinik Psikoloji stajını yapan doktora programı öğrencisi terapistler psikoterapi hizmeti verecek. Psikoloji Bölümü öğretim üyelerimiz ve İPAM öğretim görevlilerimiz ve uzman klinik psikolog ekibimiz ise merkezde Psikoterapi yapan uzmanların süpervizyonunu yapacak.

Depremin 6. gününden bu yana sahada psikososyal destek hizmeti veren 53 kişilik Klinik Psikolog ekibimizden 17 terapistimiz sürekli ve yüz yüze; diğer terapistlerimiz çevrim içi olarak merkezimizde hizmet vermeye devam edecek. 

Bir Günde 48 Danışana Ücretsiz Hizmet Verilebilecek

6 bireysel terapi odası, 1 grup terapi odası bulunan merkezimizde, Adıyaman halkının yetişkin, ergen ve çocuklarına ekibimiz tarafından ücretsiz olarak bireysel terapi ve grup terapisi hizmeti verilecek. 6 bireysel terapi odamızda, günde 8 seans saati hizmet verilerek 48 danışan bireysel terapi hizmeti alabiliyor olacak. Bunun yanında grup terapi hizmeti de veriliyor olacak. Halihazırdaki planlamaya göre en az 6 ay sürdürülecek olan bu süreçte, terapistlerimizin bir kısmı merkezde sürekli olarak bulunacakken uzmanlık alanlarına ve ihtiyaca göre bir kısmı ise haftalık dönüşümlü olarak kliniğe gidip gelecek. Bu süreç boyunca düzenlemeler aynı danışanı terapi süreci boyunca aynı terapistin haftalık olarak takip edeceği şekilde yapılacak.

Fotoğraflar
Videolar