Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Cenova Üniversitesi Temsilcilerini Üniversitemizde Ağırladık

27.10.2022
Cenova Üniversitesi Temsilcilerini Üniversitemizde Ağırladık
İtalya’nın köklü eğitim kurumlarından biri olan Cenova Üniversitesi’nin İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde ağırladık.

500 yılı aşkın mazisiyle İtalya’nın köklü eğitim kurumlarından biri olan Cenova Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fulvio Mastrogiovanni ve Uluslararası Ofis Başkanı Andrea Previtera'yı, iş birliği alanlarını ve iki kurum arasındaki ortaklık fırsatlarını görüşmek üzere 19 Ekim Çarşamba günü İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde ağırladık. 

Rektörümüz Prof. Attila Arkan, Rektör Yardımcımız Prof. Ali Yeşilırmak, Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Mustafa Kemal Yılmaz, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Alev Erkilet, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Aslan ve Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı ekibinin katıldığı toplantıda, iki üniversite arasında ortak çalışma alanlarının yanı sıra projeler ve değişim programı imkanları masaya yatırıldı. 

1481 yılında kurulan Cenova Üniversitesi, %10'u uluslararası öğrenci olan yaklaşık 40.000 öğrencisiyle İtalya'nın en büyük üniversitelerinden biri hüviyetiyle eğitim-öğretim faaliyetlerine devam ediyor.

Fotoğraflar