Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar Mensuplarımızla Buluştu

29.04.2024
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar Mensuplarımızla Buluştu
“Enerji ve Tabii Kaynaklar Perspektifinden Türkiye Yüzyılına Bakış" başlıklı etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın katılımlarıyla Üniversitemizde gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Perspektifinden Türkiye Yüzyılına Bakış" başlıklı etkinlikte mensuplarımızla buluştu.

29 Nisan 2024 Pazartesi günü Medya ve Etkinlik Merkezi Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte Bakan Bayraktar, ülkemizde özellikle son yıllarda enerjide dışa bağımlılığın azaltılması yönünde Bakanlığın yoğun olarak sürdürdüğü faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan’ın selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen Bakan Bayraktar, enerji güvenliği ve iklim değişikliği konularının küresel enerji tartışmalarını şekillendirdiğini söyleyerek, Türkiye ekonomisi büyüdükçe enerji talebinin de büyüdüğünü, enerjide dışa bağımlılığın azaltılması doğrultusunda çalışmaların hızla sürdüğünü ifade etti. Türkiye'nin 2053 net sıfır hedefine de dikkati çeken Bayraktar, bunun birçok sektörde değişikliği de beraberinde getireceğini kaydetti.

"Enerji ve Tabii Kaynaklar Perspektifinden Türkiye Yüzyılına Bakış" başlıklı etkinlik, Mütevelli Heyeti Başkan Vekilimiz Necmeddin Bilal Erdoğan ve Rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan’ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a hediye takdiminin ardından sona erdi.

Fotoğraflar