Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

İbn Haldun Üniversitesi Tercih -Tanıtım Günleri

31.07.2021
İbn Haldun Üniversitesi Tercih -Tanıtım Günleri
İbn Haldun Üniversitesi Tercih-Tanıtım Günleri 2 - 20 Ağustos tarihlerinde İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde düzenlenecek.

İbn Haldun Üniversitesi Tercih-Tanıtım Günleri 2 - 20 Ağustos tarihlerinde İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde düzenlenecek. Tercih-Tanıtım Günleri için İstanbul’un merkezi noktalarından İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’ne servislerle ulaşım imkânı sağlanacak.

Aday Öğrenciler, Külliye Turuyla İbn Haldun Külliyesi’ni Deneyimleyecekler>

Tercih-Tanıtım günleri kapsamında yapılacak Külliye Turu ile aday öğrenciler ve aileleri, İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’ni rehberler eşliğinde gezme, fakülte binalarını, derslikleri, konferans salonlarını, yurtları, sosyal alanları ve spor tesislerini yakından görme fırsatı bulacaklar.

Tercih Danışmanları ve Akademisyenler ile Görüşmeler

Tercih-Tanıtım Günleri kapsamında profesyonel isimlerden tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Tercih danışmanları aday öğrencilerin seçmeyi düşündükleri meslekler hakkında bilgi verirken, kendileri için en uygun ve doğru tercihleri yapabilmeleri noktasında aday öğrencilere destek verecekler. Öğrenciler ayrıca bizzat ilgi duydukları bölümlerin hocalarıyla da tanışma imkanı bulup, akademisyenlerimizden Lisans dersleri, dil eğitimleri ve staj imkânları hakkında bilgi alma fırsatına sahip olacaklar.

Yetkin İsimlerden Başarılı Bir Kariyer, Meslek Seçimi ve Motivasyon Seminerleri

Tercih Tanıtım Günleri'nde aday öğrencilerin ve ailelerin yararlanacağı bir diğer önemli hizmet de, Üniversitemiz bünyesinde Psikoterapi Araştırma Merkezi ile Rehberlik ve Danışmanlık Merkezi’nde çalışan alanında yetkin isimlerin 7-8 Ağustos tarihlerinde verecekleri seminerler olacak.

SEMİNER TAKVİMİ
Tarih Konuşmacı Konu
7 Ağustos Cumartesi, saat 14.00 Klinik Psikolog Gül Senem Özdemir “Üniversitede Başarılı Olmanın Yolları”
7 Ağustos Cumartesi, saat 16.00 Klinik Psikolog Mehmet Büyükçorak “Meslek Planlama”
8 Ağustos Pazar, saat 14.00 Uzman Psikolojik Danışman Pınar Koç Yıldırım “Pandemi Sonrası Motivasyon”
8 Ağustos Pazar, saat 16.00 Uzman Klinik Psikolog Ayşenur Bayraktar “Kişilik ve Meslek Seçimi”

Üniversitemizin Zengin Burs Yelpazesi ve Sosyal/Kültürel/Sportif İmkânları Tanıtılacak

Tanıtım ekibimizin Üniversitemizin eğitim, yurt, burs ve sosyal/kültürel/sportif imkânları ile ilgili detaylı bilgilendirme yapacakları Tercih-Tanıtım Günleri’nde, aday öğrencilerin, Çift Anadal ve Yandal olanaklarımız, Üniversitemizin yurt dışı bağlantıları ve Lisans programlarına ilişkin tüm soruları yanıt bulacak. Aday öğrenciler ayrıca, kısa bir süre önce kendileriyle benzer süreçleri yaşamış öğrencilerimizle de tanışarak, İbn Haldun’da öğrenci olmanın anlamını ilk ağızdan dinleme fırsatı bulacaklar.

Sosyal Mesafeli Ziyaretler

Tercih-Tanıtım Günleri’nde, yaşanan pandemi süreci dolayısıyla aday öğrencilerin ve ailelerinin sağlıkları düşünülerek gereken tedbirler en üst düzeyde alınacak. Ayrıca Külliye’de ikram ve dinlenme alanları teşkil edilecek.

Merkezi Noktalardan Külliye’ye Servisle Ulaşım İmkânı

İbn Haldun Üniversitesi Tercih-Tanıtım Günleri için İstanbul’un merkezi noktalarından İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’ne servislerle ulaşım imkanı sağlanacak. Ziyaretçiler Külliye’den dönüşte aynı güzergâhta ring sefer yapacak servisleri kullanabilecek. Servis saatleri ve kalkış noktaları: