Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

İdari Personel İstişare ve Değerlendirme Kampı Düzenlendi

21.03.2022
İdari Personel İstişare ve Değerlendirme Kampı Düzenlendi
İbn Haldun Üniversitesi İdari Personel İstişare ve Değerlendirme Kampı, Mütevelli Heyetimizin, Rektörümüzün, Rektör Yardımcımızın, Genel Sekreterimizin ve tüm idari personelin katılımlarıyla, 18-20 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi.

İbn Haldun Üniversitesi İdari Personel İstişare ve Değerlendirme Kampı, Mütevelli Heyetimizin, Rektörümüzün, Rektör Yardımcımızın, Genel Sekreterimizin ve tüm idari personelin katılımlarıyla, 18-20 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi. Kampta idari süreçlerin daha da iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirildi.

“Sevinçlerimizi Paylaşarak Büyütüyor, Sorunlarımızı Paylaşarak Küçültüyoruz”

Kampın açılışında konuşan Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. İrfan Gündüz, akademik kadro kampı ve Diller okulu kampının ardından idari kadroyla da bu kamp vesilesiyle buluştuklarını hatırlatarak, personelin aidiyet duygusunun güçlenmesine katkı verecek bu tür organizasyonların tekrarlanacağını belirtti. “Sevinçlerimizi paylaşarak büyüteceğiz, sorunlarımızı paylaşarak küçülteceğiz” diye konuşan Gündüz, Mütevelli Heyeti ve Üniversite yönetimi olarak kurumu sağlam, sürdürülebilir bir zeminde büyütmek için ellerinden geleni yaptıklarını, bu doğrultuda yarınlara özgüvenle yürümek için başarı grafiğimizi de hep birlikte yukarı çekeceğimizi ifade etti.

“Hedeflerimize Giden Yolda Kendimizi Tartıya Çekmekten Geri Durmayacağız”

Mütevelli Heyeti Başkan Vekilimiz Necmeddin Bilal Erdoğan ise, İbn Haldun Üniversitesi Ailesi her geçen yıl büyüdüğü için bu sene bu kampları üçe bölmek durumunda kaldıklarını ifade ettiği konuşmasında, bu kampta da belirli konular odağında personeli dinlemeye devam edeceklerini, bu istişarelerden çıkan sonuçları değerlendirmeye alacaklarını belirtti. Üniversitemizin hem sunduğu hizmetler hem de itibar noktasında çok iyi bir konumda olduğunun altını çizen Erdoğan, bunu hep birlikte başardığımızı, bununla birlikte uzun ufuk gerektiren uluslararası hedeflerimize giden yolda kendimizi tartıya çekmekten de geri durmayacağımızı sözlerine ekledi.

“Aidiyetimizle Gurur Duyacağımız Bir Kurum İnşa Edeceğiz”

Rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan da ortak akılla, el ele verip sorunlarımızı da en aza indirgeyerek Üniversitemizi geleceğe taşıyacağımızı söyleyerek başladığı selamlama konuşmasında, akademik veya idari tüm personelin, Üniversitemizin (1) Eğitim, (2) Araştırma ve (3) Topluma Katkı alanlarındaki hedeflerine hizmet için çalıştığının altını çizdi. Bu noktada tüm Üniversite personelinin sürekli kendini yenileyebiliyor olmasının ve idari süreçlerde en hızlı, en kolay ve en yenilikçi çözümleri üretmesinin önemine dikkat çeken Arkan, “başarıyı ve kaliteyi sizlerle birlikte yükseltecek ve aidiyetimizle gurur duyacağımızı bir kurum inşa edeceğiz” sözleriyle konuşmasına son verdi.

“İnsan Kaynakları” Değil, “İnsan Kıymetleri”

İdari süreçlerin daha da iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik çalışmaların yapıldığı kampın ikinci günü ise, Genel Sekreterimiz Sebahattin Belik’in konuşmalarıyla başladı. Her kurumun temel amacının sürdürülebilir bir yönetim olduğunu belirten Belik; sürdürülebilirliğin ise beğenilmek, tercih edilir olmak, talep edilir olmak, ürün veya hizmeti sürekli yenilemek, inovatif olmak, rekabette önde olmak ve tüm bunların sürekli tekrarlanmasıyla sağlanacağını ifade etti. Ortak akılla etkili bir İbn Haldun Üniversitesi Ekosistemi yaratılacağını söyleyen Belik, yönetim sürecinin doğru işi, doğru yöntemlerle, tam zamanında, teknolojiden azami derecede faydalanarak, ortak aklı kullanarak, tüm paydaşların katılımıyla, kısa ve uzun vadeli hedeflerimizi gözeterek ve birlikte katkı vererek yönlendirileceğinin altını çizdi.

Çalışanlara “insan kaynakları” olarak değil, “insan kıymetleri” olarak yaklaştıklarını vurgulayan Sebahattin Belik, bu doğrultuda karar alma süreçlerine açık, şeffaf, bilgi ve tecrübeye dayalı, katılımcı, katkı veren, çözüm öneren ve ortak aklın esas alındığı bir zeminde işlerlik kazandıracaklarını ifade etti.

Personelin aileleriyle birlikte katıldığı kamp, kurum içi birçok idari konunun ele alındığı çeşitli grup çalışmaları ve eğlenceli aktivitelerin ardından 20 Şubat Pazar günü sona erdi.

Fotoğraflar