Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

İHÜ Medya Merkezi Youtube Kanalı Yayında

18.05.2023
İHÜ Medya Merkezi Youtube Kanalı Yayında
İbn Haldun Üniversitesi Medya Merkezi Youtube kanalı, akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin ürettiği dijital içerikleri dünya ile buluşturuyor.

İbn Haldun Üniversitesi Medya Merkezi, https://www.youtube.com/@ihumedya adresinde yayın hayatına başladı.

Ülke ve dünya gündemine dair güncel konuların yanı sıra topluma, sanata, ekonomiye, dijital dünyaya dair farklı meseleleri işleyecek programlara ev sahipliği yapan kanal, akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin ürettiği dijital içerikleri dünya ile buluşturuyor.

Bu doğrultuda üretilen özel içeriklerden biri de, ilk bölümü 15 Mayıs Pazartesi günü yayınlanan “Suraiya Faroqhi ile Tarih Sohbetleri” programı oldu. Tarih Bölümü öğretim üyemiz Dr. M. Fatih Çalışır’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen program serisinde, yine Tarih Bölümü akademisyenlerimizden Prof. Dr. Suraiya Faroqhi, uzun yıllardır üzerinde çalıştığı tarihi konular hakkında görüşlerini izleyiciye aktaracak.  

İHÜ Medya Merkezi Youtube kanalında ilerleyen dönemde tarih sohbetlerinin yanı sıra, farklı akademisyenlerimizin çalışmaları da özel programlarla izleyiciyle buluşturulacak.

İHÜ Medya Merkezi Hakkında

Haldun Üniversitesi Medya Merkezi, 24 Ekim 2022’de Mütevelli Heyetimizin, akademisyenlerimizin, misafirlerimizin ve öğrencilerimizin katıldığı bir törenle faaliyetlerine başladı.

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2021 Yılı Yaratıcı Endüstriler Mali Destek Programı destekli Dijital Medya Araştırma ve Görsel Sanatlar Akademisi projesi kapsamında açılan İHÜ Medya Merkezimiz, en son teknolojiye sahip reji ve prodüksiyon altyapısı, kurgu ve seslendirme odaları, dekorları ve stüdyosu ile hizmete alındı.

Üniversitemizin gerçekleştirdiği proje ve etkinliklere dair dijital içeriklerin hazırlandığı Merkez, İHÜ TV ve İHÜ Haber Ajansı ile çeşitli programlar ve haber videoları yayınlayarak, sadece okulumuz öğrencilerinin iletişim beceri ve yetkinliklerinin gelişmesine katkı sağlamakla kalmayıp birçok alanda topluma faydalı olabilmeyi de hedefliyor.

Bu doğrultuda Youtube’da yayın hayatına başlayan İHÜ Medya Merkezi, ülke ve dünya gündemine dair güncel konuların yanı sıra topluma, sanata, ekonomiye, dijital dünyaya dair farklı meseleleri işleyecek programlara ev sahipliği yapmaya başladı. İHÜ Haber Ajansı’nın ise video haber, röportaj ve belgesel türünde ürettiği ve üreteceği içerikleri, dijital kanalları vasıtasıyla hem kamuoyuna hem de Türkiye'den ve dünyadan medya kuruluşlarına açık kaynak olarak sunması hedefleniyor.