Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

İstanbul Okulu Yaz Programı Sona Erdi

29.07.2021
İstanbul Okulu Yaz Programı Sona Erdi
İstanbul Okulu Yaz Programı, rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan’ın da katıldığı final etkinliği ile sona erdi.

İstanbul Okulu Yaz Programı, rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan’ın da katıldığı final etkinliği ile sona erdi. İbn Haldun Üniversitesi lisans ve lisansüstü öğrencilerinden 25 öğrencinin devam ettiği programda medeniyet şehri İstanbul; kültürel, sanatsal, tarihî, sosyal ve ekonomik hayatı başta olmak üzere çok boyutlu olarak ele alındı.

Seminerlerle Birlikte Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tematik Geziler de Yapıldı

2,5 haftalık programın ilk haftasında İstanbul, Bizans’tan Cumhuriyet’e kronolojik olarak işlendi. İkinci ve üçüncü hafta ise İstanbul, manevi hayat, toplumsal yapı, ekonomi, bilim ve teknoloji, medya, çevre, sanat ve eğitim temalı seminerler, geziler, kurum ziyaretleri ve buluşmalar ile ele alındı.  Programın seminerleri Süleymaniye Yerleşkesi Darülkurra Medresesi’nde sabah saatlerinde gerçekleşirken, tematik geziler, profesyonel rehberler eşliğinde öğleden sonra yapıldı. Prof. Dr. Suraiya Faroqhi, Prof. Dr. Recep Şentürk, Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı, Dr. Hakkı Öcal, Dr. İ. Vehbi Baysan, Dr. M. Fatih Çalışır,  Dr. Savaş Ş. Barkçin ve Dursun Gürlek’in seminerler verdiği programda tematik gezilerin rehberliğini Haktan Tursun, Ömer Faruk Deliktaş ve Zafer Söğüt yaptı. Zafer Söğüt ayrıca Programın ilk haftasında “İstanbul Fotoğrafçılığı” dersi, son haftasında ise “Boğaziçi’ne Giriş” dersi verdi.

Programı Başarıyla Tamamlayan Öğrencilere Katılım Belgeleri Verildi

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz ise katılım belgelerini final etkinliği olan Boğaziçi tekne turunda düzenlenen törende rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan’ın elinden aldılar. Çeşitli alanlarda başarı gösteren öğrencilere ise Mehmed Akif’in “Kur’an Meali” ve hediye çeki gibi ödüller verildi.

İstanbul Okulu, İstanbul’u Farklı Yönleriyle Çok Boyutlu Olarak Tanıtmayı Amaçlıyor

İstanbul’u farklı yönleriyle çok boyutlu olarak tanıtmayı amaçlayan İstanbul Okulu Programı, öğrencilerimizin üniversite yılları boyunca içinde yaşama ayrıcalığına sahip oldukları şehrin imkân ve fırsatlarından azami istifade etmelerini ve geleceklerine yönelik çok yönlü bir ufuk inşâ etmelerini hedefliyor. Güz döneminde programın yeni periyodunun açılması planlanıyor.

Fotoğraflar