Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

İstanbul Yazım Merkezi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

30.03.2022
İstanbul Yazım Merkezi Açılış Töreni Gerçekleştirildi
İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle hayata geçirilen ve İstanbul Ticaret Odası ile Basın Yayın Birliği paydaşlığında Üniversitemiz tarafından yürütülecek olan “İstanbul Yazım Merkezi” projesinin açılış programı gerçekleştirildi.

İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle hayata geçirilen ve İstanbul Ticaret Odası ile Basın Yayın Birliği paydaşlığında Üniversitemiz tarafından yürütülecek olan “İstanbul Yazım Merkezi” projesinin açılış programı, 29 Mart Salı günü gerçekleştirildi.

Açılış törenine paydaş kurumların temsilcilerinin yanı sıra, akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve yayın dünyasının önemli isimleri katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan, projeye emek verenlere teşekkür ederek, kurulan Merkez’in öğrencilerimizin entelektüel ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi noktasında da ciddi destekleri olacağına inandığını belirtti. Ülkemizin ve İstanbul’un hikâyesinin henüz tam anlamıyla yazılmadığını belirten Prof. Arkan, İstanbul Yazım Merkezi’nin vereceği eğitimler ve sunacağı hizmetlerle önemli bir boşluğu dolduracağını söyledi.

Açılış töreninde ayrıca İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay ve proje koordinatörü öğretim üyemiz Dr. Melike Günyüz de kısa birer konuşma yaparak, projenin önemine ve içeriğine dair bilgilendirmeler yaptılar.

Konuşmaların ardından açılış töreni, Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun "Gelişim Yolculuğu: Kendi Kanatlarımızla Keyifle Yol Almak" başlıklı sunumuyla devam etti.