Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

‘Language Immersion’ Lise Yaz Okulu Başakşehir Yerleşkemizde Başladı

24.06.2019
‘Language Immersion’ Lise Yaz Okulu Başakşehir Yerleşkemizde Başladı
‘Language Immersion’ Programı, 24 Haziran Pazartesi günü Başakşehir Yerleşkemizde tanışma ve oryantasyon etkinliğiyle başladı.

Türkiye genelinden A2 dil seviyesinde 60 lise öğrencisinin katıldığı ve toplam 4 hafta boyunca zengin bir içerikle devam edecek olan ‘Language Immersion’ Programı, 24 Haziran Pazartesi günü Başakşehir Yerleşkemizde tanışma ve oryantasyon etkinliğiyle başladı. ‘Immersion’ yöntemi, klasik dil öğretim programlarından farklı olarak, çocukların ve gençlerin doğal yeteneklerini kullanarak, dili edinmelerini hedefleyen etkin bir metot olarak biliniyor. Bu yöntemde katılımcılar, sınıf içi faaliyetlerin yanında, tüm rutinlerinde tercüme olmaksızın dile maruz kalıyorlar ve farkında olmadan, hızlı ve kalıcı öğrenme gerçekleşiyor. İbn Haldun Üniversitesi ve ÖNDER işbirliğiyle düzenlenen ‘Language Immersion’ Programı’nda, “Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma” becerileri olmak üzere dört gruba ayrılan dersler, İbn Haldun Üniversitesi Diller Okulu öğretim görevlileri gözetiminde uygulama ağırlıklı yapılıyor. Öğrencinin 24 saat İngilizce konuşmasını sağlayıp, 4 haftada seviye atlayacağı ve Türkiye’de tek olan programda, dersler dışındaki bütün etkinlikler de İngilizce gerçekleştirilecek. Ayrıca program kapsamında öğrencilerin programdan tam verim alabilmesi için, her zaman iletişime geçebilecekleri, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası mentörler de görev alacak.

Çeşitli Sosyal Faaliyetler ve Gezilerle Dolu Dolu Bir Program

Dersler dışında, öğrenciler haftada iki defa; İletişim, Eğitim Bilimleri, Hukuk, Yönetim Bilimleri, İnsan ve Toplum Bilimleri ile İslami İlimler fakültelerimize mensup öğretim üyelerimiz tarafından İngilizce verilecek akademik seminerlere katılacaklar; ilgi alanlarına göre İngilizce dilinde sanat, müzik atölyelerini de takip edebilecekler. Cumartesi ve Pazar günleri ise programa katılan lise öğrencilerini tam günlük çeşitli sosyal faaliyetler ve geziler bekliyor.

Katılım Belgesi Verilecek

Programı beklenen devamlılıkla tamamlayan tüm öğrencilere ders geçme notu, dil gelişimini gösteren ayrıntılı rapor ve katılım belgesi verilecek. Öğrenciler program sonunda uluslararası sınav olan Pearson Versant sınavına girip, İngilizce seviyelerini test edecekler. ‘Language Immersion’ Lise Yaz Okulu programı yatılı olup, öğrenciler Üniversitemizin kız ve erkek yurtlarında konaklıyor. Tüm öğrenciler program süresince üniversitenin kütüphane, yemekhane gibi imkânlarından da ücretsiz yararlanma hakkına sahipler…