Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

META SUMMIT 2022’de Sektör Temsilcileri Geleceğin Değişim ve Dönüşümlerini Masaya Yatırdı

22.03.2022
META SUMMIT 2022’de Sektör Temsilcileri Geleceğin Değişim ve Dönüşümlerini Masaya Yatırdı
“Meta Summit 2022”, Kariyer ve Gelişim Kulübü ile Ekonomi ve Finans Kulübü ortaklığında 15 Mart Salı günü Öğrenci Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“Meta Summit 2022”, Kariyer ve Gelişim Kulübü ile Ekonomi ve Finans Kulübü ortaklığında 15 Mart Salı günü Öğrenci Merkezi’nde gerçekleştirildi. 6 farklı oturum ile gün boyu süren zirvede liderlik, pazarlama, kişisel marka, e-ticaret ve Metaverse alanlarında sektör temsilcileri öğrencilerimiz ve diğer katılımcılarla buluşarak, dijitalleşen dünyada iş hayatının nasıl şekillenmekte olduğuna dair deneyimlerini ve gelecek perspektiflerini paylaştı.

“Küresel Rekabette Hayatta Kalabilmek İçin Dijitalleşmeye Ayak Uydurmak Kaçınılmaz”

Programın açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan, küresel çağda büyük bir dijital bir dönüşümün yaşandığını ve bu dönüşümün çok hızlı gerçekleştiğini belirterek, küresel rekabette hayatta kalabilmek için dijitalleşmeye ayak uydurmanın kaçınılmaz olduğunun vurguladı. Prof. Arkan ayrıca bu organizasyonu gerçekleştiren öğrencileri de tebrik ederek, öğrencilik hayatında böyle büyük etkinliklere imza atmanın çok kıymetli deneyimler kazandıracağını ifade etti.

Zirvede “Teknolojinin Gelişimiyle E-Ticareti Dönüşümü” başlıklı sunum yapan LC Waikiki E-Ticaret Müdürü Ömer Barbaros Yis, günümüzün dijitalleşen dünyasında günlük hayat pratikleri ile birlikte alışveriş alışkanlıklarının da önemli ölçüde değiştiğini, kendi kişisel ve kurumsal tecrübelerinden örneklerle anlattı. Payneer ödeme kuruluşu Kurucu CEO’su, Akademisyen  ve Hürriyet Teknoloji Yazarı Ergi Şener ise “Metaverse Yolcusu Kalmasın” başlıklı sunumuyla Metaverse’in bugününe ve muhtemel yarınına mercek tuttu.

“İşinizi, Farklılık ve Yenilik Katarak Kaliteli Bir Şekilde Yapmalısınız”

Dijital Dünyada Marka Olmak başlıklı oturumda ise Dijital İçerik Üreticisi Adem Metan, radyoculuk ile başlayan medya kariyeri ve kişisel başarı serüvenini anlattı. Adem Metan sunumunda “Hangi işi yapıyor olursanız olun ona farklılık ve yenilik katarak kaliteli bir şekilde yapmalısınız.” sözleriyle başarının sırrının kalite, yenilik ve farklılıkta saklı olduğunu ifade etti.

İşletme Bölümü öğretim üyemiz Dr. Ahmet Kaplan da “Metaverse’in Yedi Katmanı” başlıklı sunumuyla metaverse özelinde farklı yönleriyle dijitalleşmeyi ve iş dünyasına etkilerini açıkladı. Zirvede ayrıca  “Dijital Çağda Liderlik ve Yenilikçilik”  başlıklı bir panel de düzenlendi. İstanbul Medipol Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölüm Başkanı & Profesyonel Koç  Doç. Dr. Pelin Vardarlıer’in  moderatör, Groupe Rocher Flormar Global İnsan Kaynakları Direktörü Beste Şirin ile Posco Assan TST CAO’su Ufuk Özdemir’in konuşmacı olduğu oturumda bugün dijital liderlik çağında olduğumuzun altı çizilerek; bu çağda serbest ve esnek çalışma modelleri gibi yeniliklerin yaygınlaşmaya devam edeceği ve iş hayatında ancak bu çağın dinamiklerini yakalayanların başarılı olabileceği vurgulandı.

Zirvede ayrıca Rönesans Holding, Türk Telekom, Albaraka, ColorCool ve Colin’s firmaları stand kurarak katılımcılara iş ve kariyer fırsatları hakkında bilgi verdiler.

Zirvede gerçekleştirilen Borsa Simülasyonu ve sosyal medya yarışmaları da programın akışına renk katarak katılımcılara interaktif bir ortam sağladı. Zirveye katılan katılımcılara program sonunda META Summit Katılım Sertifikası almaya hak kazandı.

Fotoğraflar