Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Öğretim Üyemiz Dr. Ayşe Dilşad Yakut IARLD Üyeliğine Seçildi

04.10.2022
Öğretim Üyemiz Dr. Ayşe Dilşad Yakut IARLD Üyeliğine Seçildi
Dr. Ayşe Dilşad Yakut, Uluslararası Öğrenme Güçlüğü Araştırmaları Akademisi üyeliğine seçildi.

Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğretim üyemiz Dr. Ayşe Dilşad Yakut, Uluslararası Öğrenme Güçlüğü Araştırmaları Akademisi (IARLD) üyeliğine seçildi. Dr. Yakut, Akademi’ye ülkemizden seçilen ikinci akademisyen oldu.

Hocamızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Uluslararası Öğrenme Güçlüğü Araştırmaları Akademisi Hakkında

Dünya çapında öğrenme güçlüğü alanında önde gelen bilim adamları, eğitimciler ve klinisyenlerden oluşan seçilmiş bir grubun oluşturduğu Uluslararası Öğrenme Güçlüğü Araştırmaları Akademisi (The International Academy for Research in Learning Disabilities - IARLD), 1976'da Dr. William Cruickshank (Amerika Birleşik Devletleri) ve Dr. Jacob Valk (Hollanda) tarafından Kanada'da öğrenme güçlüğü ile ilgili bilgi alışverişi ve bu alanda ileri çalışmalar yürütmek amacıyla kuruldu.

Kuruluşundan bu yana, profesyonel, uluslararası, disiplinler arası bir bilim insanları konsorsiyumu olma misyonuyla faaliyetlerine devam eden Akademi bünyesinde halen 29 farklı ülkeden 30 disiplini temsil eden 300'e yakın seçkin bilim insanı üye olarak yer alıyor. Akademi, International Journal for Research in Learning Disbilities (IJRLD) başlıklı bir süreli yayının yanı sıra öğrenme güçlüğü alanında uluslararası kolokyumlar da düzenlemeye devam ediyor.