Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Öğretim Üyemiz Prof. Teoman Duralı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne Layık Görüldü

09.11.2021
Öğretim Üyemiz Prof. Teoman Duralı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne Layık Görüldü
Felsefe Bölümü öğretim üyemiz Prof. Dr. Teoman Duralı, “bilim ve kültür” alanında Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görüldü

Felsefe Bölümü öğretim üyemiz Prof. Dr. Teoman Duralı, “bilim ve kültür” alanında Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her sene törenle verilen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin bu yıl takdim edileceği isimleri açıkladı. Buna göre bilim ve kültür alanında Prof. Dr. Teoman Duralı, müzik alanında İdil Biret, görsel sanatlar alanında Alev Ebuzziya, sinema alanında Cüneyt Arkın, edebiyat alanında Gürbüz Azak, kaligrafi alanında Etem Çalışkan, sahaflık alanında İbrahim Manav, vefa ödülü alanında ise Kemal Tahir Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne layık görüldü. Üniversitemize, düşünce hayatımıza ve ilim dünyamıza önemli katkılar yapan Hocamız Prof. Dr. Teoman Duralı’yı tebrik ediyor, sağlık ve bereketli bir ömür diliyoruz.

Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Kimdir?

1947 tarihinde Zonguldak Kozlu'da doğdu. Yüksek öğrenimini Felsefe, Antropoloji, Biyoloji alanlarında yaptı. “Çağdaş Düşüncede Canlı Sorunu” çalışmasıyla 1977 yılında doktor, 1982 yılında doçent oldu. 1977 yılından 2015 yılına kadar İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünde Öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2009- 2016 yılları arasında Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi dekanı olarak görev yaptı. 2017 yılından beri İbn Haldun Üniversitesi akademik kadrosunda yer almaktadır. Felsefenin çeşitli alanlarında çok sayıda eseri bulunmaktadır. Hocamız, Üniversitemizde 2018 yılında katıldığı bir programda "CV'de olmayan hayatı"nı anlatmıştı.

Detaylı haber: https://www.ihu.edu.tr/teoman-durali-cvde-olmayan-hayatini-anlatti/  

Fotoğraflar