Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Osmanlı Müfessirleri Projesi’nin İkinci Kitabı Yayınlandı

23.09.2022
Osmanlı Müfessirleri Projesi’nin İkinci Kitabı Yayınlandı
“Osmanlı Müfessirleri Projesi”nin ikinci kitabı çıktı.

İbn Haldun Üniversitesi Yayınları tarafından yürütülen “Osmanlı Müfessirleri Projesi”nin ikinci kitabı çıktı. Seri kapsamında Lutfullah b. Muhammed el-Erzurûmî’nin “Râmûzü’t-tahrîr ve’t-tefsîr” adlı eseri üç cilt olarak yayına hazırlandı.

Bahaeddin Dartma’nın tahkik ve talikli neşrini yaptığı eser, seçkin kitap evlerinden ve online kitap satışı yapan web sitelerinden temin edilebilir.

Arka Kapak Yazısı:

İbn Haldun Üniversitesi Yayınları olarak hazırladığımız bu eser, Osmanlı coğrafyasının tamamında, çeşitli dönemlerde, Osmanlı âlimleri tarafından telif edilmiş tefsirlerin tahkikli neşirlerinin okuyucuyla buluşturulması gayesini taşıyan “Osmanlı Müfessirleri Neşir Projesi” kapsamında yayınlanan ikinci eserdir. Serinin ilk neşri Fatih Sultan Mehmed’in hocası, büyük Osmanlı âlimi ve müftüsü Molla Gürânî’ye ait (ö. 893/1488) Ġāyetü’l-emânî fî tefsîri’l-kelâmi’r-rabbânî (2019) isimli tefsir idi. Serinin ikinci neşri olarak Lutfullah b. Muhammed el-Erzurûmî’ye (ö. 1202/1788) ait Râmûzü’t-Tahrîr ve’t-Tefsîr isimli eseri okuyucuya sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.