Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Tabiat ve Peygamber İlişkisi, İbn Haldun Üniversitesi Yayınları'nın Son Kitabında Ele Alınıyor

11.09.2023
Tabiat ve Peygamber İlişkisi, İbn Haldun Üniversitesi Yayınları'nın Son Kitabında Ele Alınıyor
İbn Haldun Üniversitesi Yayınları, İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyemiz Serdar Demirel’in “Hz. Peygamber ve Tabiat” kitabıyla yayın hayatına devam ediyor.

İbn Haldun Üniversitesi Yayınları tarafından son olarak “Hz. Peygamber ve Tabiat” ismiyle yayınlanan kitap, çevre krizlerine dair güncel kavramları Kur’ânî perspektif ile bağdaştırıyor. 

Tabiat ile Uyumu Kur’ânî Öğretiler ve Sünnette Bulmak

Allah (cc) yarattığı varlıkların özelliklerini, şuur sahibi olup olmadıklarını mutlak surette bilir. Tabiat varlıklarının varoluş mânasını ve hikmetini de insanlığa gönderdiği peygamber vasıtasıyla bildirmiştir. Kur’ânî öğretiler ve peygamberî yaşam tarzı insana kâinatı metafizikle alaka kurarak tanıtır. Varlık âlemine tikel ve tümel olarak nasıl bakılması gerektiğini öğretir.

Çevresel Kavramların Güncelliğine Nebevî Bakış

Günümüzde ekoloji, ekosistem, biyoçeşitlilik, sürdürülebilirlik, çevre kirliliği, iklim değişikliği, atık yönetimi, doğal kaynaklar, yenilenebilir enerji ve çevreyi koruma gibi kavramlarla birlikte anılan çevreyi her şeyden önce bir zihniyet ve tasavvur meselesi olarak ele alan İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyemiz Serdar Demirel, uzun yıllara dayanan birikimini “Hz. Peygamber ve Tabiat” ismiyle günümüz okurlarıyla buluşturuyor. Bu zihniyet ve tasavvur meselesinin mahiyetini göstermek ve tabiatla uyumlu yaşamanın modelini İslâm Peygamberi Hz. Muhammed (sav) özelinde incelemek amacıyla kaleme alınan eser, İbn Haldun Üniversitesi Yayınları çatısı altında okuyucuların beğenisine sunuluyor.

Eseri seçkin kitabevleri ya da online satış sitelerinden temin edebilirsiniz.