Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Teoman Duralı Hocamız Vefat Etti

07.12.2021
Teoman Duralı Hocamız Vefat Etti
Ülkemizin önde gelen felsefecilerinden; yazdığı kitaplar, çıkardığı dergiler ve yetiştirdiği öğrencileriyle ilim ve düşünce dünyamıza büyük katkılar yapan, aynı zamanda kuruluşundan itibaren Üniversitemizde Felsefe Bölümü öğretim üyeliği görevinde bulunan Prof. Teoman Duralı vefat etti.

Ülkemizin önde gelen felsefecilerinden; yazdığı kitaplar, çıkardığı dergiler ve yetiştirdiği öğrencileriyle ilim ve düşünce dünyamıza büyük katkılar yapan, aynı zamanda kuruluşundan itibaren Üniversitemizde Felsefe Bölümü öğretim üyeliği görevinde bulunan Prof. Teoman Duralı vefat etti. Teoman Duralı Hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına, ilim dünyamıza ve İbn Haldun Üniversitesi Ailesi’ne baş sağlığı dileriz.

Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Kimdir?

1947 yılında Zonguldak Kozlu’da doğdu. Yüksek öğrenimini Felsefe, Antropoloji, Biyoloji alanlarında yaptı. “Çağdaş Düşüncede Canlı Sorunu” çalışmasıyla 1977 yılında doktor, 1982 yılında doçent oldu. 1977 yılından 2015 yılına kadar İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2009- 2016 yılları arasında Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi dekanı olarak görev yaptı. 2017 yılından beri İbn Haldun Üniversitesi akademik kadrosunda yer almaktaydı. Felsefenin çeşitli alanlarında çok sayıda eseri bulunmaktadır. Hocamız, Üniversitemizde 2018 yılında katıldığı bir programda “CV’de olmayan hayatı”nı anlatmıştı.

Detaylı haber: https://www.ihu.edu.tr/teoman-durali-cvde-olmayan-hayatini-anlatti/