Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

TercihFest 2024 Kapsamında Aday Buluşmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

30.10.2023
TercihFest 2024 Kapsamında Aday Buluşmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor
2023-2024 eğitim – öğretim döneminin başlangıcıyla birlikte TercihFest 2024 öncesi Türkiye’nin dört bir yanından liseleri ziyarete ve eş zamanlı olarak öğrencileri kampüsümüzde konuk etmeye devam ediyoruz.

Tercih sürecinde karşılaşılan zorluklar ve kafa karışıklıklarını gidermeye yönelik olarak, seçkin liselerden üniversite adaylarıyla alanında uzman isimleri buluşturmak ve yerleştirme öncesi 3 günlüğüne gerçek bir kampüs ortamı sunmak amacıyla düzenlenen TercihFest 2024 hazırlıklarına ve bu kapsamda gerçekleştirilen lise ziyaretlerine başlandı. Bu kapsamda ders yılının başlangıcı olan 2 Ekim 2023’ten bugüne toplamda 47 kurum ziyaretinde bulunuldu. Ayrıca adayları 30 farklı seminer ve kampüs turu programlarıyla üniversitemizde ağırladık.

Kampüs ve Lise Ziyaretleri Seçkin Kurumlarla Sürüyor 

TercihFest 2024 hazırlıkları kapsamında kampüsümüzde İstanbul’dan Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi, İTO Başakşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ve Balıkesir’den Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Rize’den Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’den 1.000'e yakın öğrenciyi ağırladık. Sayılan liselerin 11. ve 12. sınıf öğrencileri, kampüsümüzdeki gerçek üniversite ortamında Psikoloji ve Hukuk bölümlerinden Dr. Burcu Uysal, Dr. Taha Burak Toprak, Araştırma Görevlilerimiz Nurhayat Bekir ve Ömer Faruk Petek ile Araştırmacı Meryem Karacan’ın verdiği konferanslara katılıp bölümlerle ilgili detaylı bilgi alma ve bölüm hocalarıyla birebir görüşme imkânı buldular. Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ayrıca Sosyal Bilimler Çalıştayı kapsamında İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Alev Erkilet ve Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanımız Doç. Ali Aslan ile görüşerek çalıştay hakkında istişarelerde bulundular. 

Bu etkinliklerle yalnızca 28 günde toplamda İstanbul ve Türkiye’nin diğer illerinde toplamda 4.000 öğrenciye temas eden tanıtım ekibimiz, TercihFest’in 5. yılında ülkenin dört bir yanından seçkin lise öğrencilerini kampüsümüzde ağırlamak için tanıtım faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Fotoğraflar