Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

TercihFest Başvuruları Başladı

01.07.2021
TercihFest Başvuruları Başladı
Türkiye’nin ilk ve tek tercih festivali TercihFest’e başvurular başladı.

Etkinlik 26 Temmuz - 5 Ağustos tarihlerinde İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde gerçekleştirilecek.

Adayların Doğru Tercih Yapmaları Üzerine Kurgulandı

TercihFest, adayların doğru tercih yapmaları üzerine kurgulanan programıyla, Türkiye’nin dört bir yanından başarılı aday öğrencileri bir araya getirecek. İbn Haldun Üniversitesi’nin, ülkemizin dört bir yanından yüzlerce başarılı aday öğrenciyi bir araya getirdiği Tercih Dönemi etkinlikleri birikim ve deneyiminin bir eseri olan TercihFest, sosyal bilimlerin birçok alanına dair önemli bir farkındalık kazandıracak. Aday öğrencilerin 12 farklı sosyal bilimler alanını daha iyi tanımalarına olanak sağlayacak olan TercihFest; ayrıca rehberlik, profesyonel tercih danışmanlığı, mentörlük, akademisyenlerle tanışma, mezun ve öğrencilerin deneyim paylaşımı, kariyer planlama gibi bir dizi hizmet ve etkinliğe de ev sahipliği yapacak.

Ülkemizin Sosyal Bilimlerde Yetiştirdiği Ünlü İsimler ve Sektör Temsilcileri Deneyim Paylaşımında Bulunacak

TercihFest kapsamında gerçekleştirilecek bir diğer önemli etkinlik ise, aday öğrencilerin, ülkemizin sosyal bilimlerde yetiştirdiği ünlü isimler ve sektör temsilcileriyle tanışma ve deneyimlerinden istifade etme imkânına sahip olacağı programlar olacak. Sınırlı sayıda kontenjana sahip programda, çeşitli kampüs etkinlikleri, Boğaz turları ve ödüllü oyunlar da düzenlenecek.

Tamamen ücretsiz etkinliklerin yer aldığı TercihFest’e, Türkiye’deki tüm lise türlerinden, 2021-YKS’ye girmiş üniversite adayları başvurabilir. Son başvuru tarihi 11 Temmuz 2021. Etkinlik programı için tıklayınız.

Başvuru formu: https://aday.ihu.edu.tr/tercihfest-basvuru-formu/