Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

‘Tırnak İçinde’ Youtube Kanalımız İçin Program Çekimleri Başladı

22.11.2023
‘Tırnak İçinde’ Youtube Kanalımız İçin Program Çekimleri Başladı
’Tırnak İçinde’ Youtube Kanalı, farklı konseptlerde ilgi çekici programlarıyla yayın hayatına kaldığı yerden devam edecek

Üniversitemizin önemli dijital içerik projelerinden ‘Tırnak İçinde’ Youtube Kanalımızın yeni yayın dönemi hazırlıklarına başlandı.

Yeni yayın döneminde üç farklı konseptte programların yayınlanacağı kanalda, sosyal bilimlerin farklı alanlarında yetkin isimler, özgün yorumlarıyla her hafta belirli gün ve saatlerde izleyiciyle buluşacak. Kendi gündemimize ve öncelikli meselelerimize dair bir farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanacak programlarda, aynı zamanda; taşıdığı misyon, uğruna verilen emek ve işlevine rağmen kıymeti yeterince takdir edilmeyen işler de gündeme getirilecek.

Konsept tasarımları, içerikleri, çekim ve yayın süreçleri İbn Haldun Üniversitesi çatısı altında profesyonel bir ekip tarafından programlar, her hafta kendi gün ve saatinde https://www.youtube.com/@tirnakicindeTV adresinde yayınlanacak. 

Kanalın yeni yayın döneminde programlar; “Herkes İçin Sosyal Bilim”, “1000 Temel Eser” ve “Yeterince Övülmedi” konseptleri etrafında izleyicilerin ilgisine sunulacak.

“Herkes İçin Sosyal Bilim”

“Herkes İçin Sosyal Bilim” konsepti dahilinde, sosyal bilimlerin farklı alanlarında, farkındalığa ve bilgilendirmeye ihtiyaç duyulan konularda, alanında yetkin isimlerin konukluğunda programlar çekilecek. Yalnızca İbn Haldun Üniversitesi akademisyenleri ve lisansüstü mezunlarının konuk edileceği konsept ile, Üniversitemizin sosyal bilimler alanındaki iddiasının da ortaya konulması hedefleniyor.

“1000 Temel Eser”

1000 Temel Eser” konsepti dahilinde; edebiyat, sanat, felsefe, tarih, sosyoloji, İslami İlimler, sinema gibi alanlarda temel eserlere dair, ilgili alanın uzmanı konukların okuma-izleme önerilerini aktarmak ve genel olarak sosyal bilimlerde esaslı bir başvuru/başucu listesi oluşturmak amacıyla programlar çekilecek. Bu programlarla kıymetli bir sosyal bilimler dağarcığı da oluşturulması hedefleniyor.

“Yeterince Övülmedi”

“Yeterince Övülmedi” konsepti dahilinde; hayatıyla-çalışmasıyla rol model, örnek bir kişilik arzetmesine / çok iyi ve incelikle düşünülüp uygulanmasına / örneği dünyada nadiren bulunmasına / alanının en kıymetlilerinden olmasına vs. rağmen, yeterince takdir edilmeyen / kıymeti bilinmeyen, daha çok ön plana çıkarılması ve gündeme getirilmesi gereken kişileri / olayları / eserleri / mekânları / projeleri anlatmak amacıyla programlar çekilecek. Kanalda ilk programların Aralık ayı içinde yayınlanması planlanıyor.

Yayınlardan haberdar olmak için, kanalın sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz:

Youtube / Instagram / X / LinkedIn/ Facebook: @tirnakicindeTV