Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Üniversitemiz 33. EAIE Uluslararası Eğitim Fuarına Katıldı

06.10.2023
Üniversitemiz 33. EAIE Uluslararası Eğitim Fuarına Katıldı
İbn Haldun Üniversitesi olarak Hollanda'da düzenlenen 33. EAIE Uluslararası Eğitim Fuarı’na katıldık.

Hollanda’nın Rotterdam şehrinde Ahoy Kongre Merkezi’nde 26-29 Eylül 2023 tarihlerinde düzenlenen 33. EAIE Uluslararası Eğitim Fuarı’na, İbn Haldun Üniversitesi olarak katıldık. 

Her yıl farklı bir ülkede düzenlenen fuards, 90’dan fazla ülkeden 6300 temsilci yer aldı. Üniversitemiz de Türkiye’den çok sayıda yükseköğretim kurumuyla birlikte “Study in Türkiye” pavilyonu bünyesinde katılım gerçekleştirdi. 

Fuarda gelen öğrenci/personel ve anlaşma sayısını artırmak için, üniversitelerin üst düzey temsilcileri ile birebir görüşmeler gerçekleştirilirken Üniversitemizin uluslararasılaşma stratejisi adına yürüttüğü faaliyetlerden bahsedildi. Erasmus+ ve diğer uluslararası programlar için yeni işbirliği imkanlarının da geliştirildiği fuarda, halihazırda karşılıklı iş birliği yapılan üniversitelerin üst düzey temsilcileri ile görüşülerek ikili işbirliklerinin daha da derinleştirilmesi adına çalışmalar yapıldı. 

Dünyanın ikinci, Avrupa’nın ise en büyük uluslararası eğitim fuarı olan EAIE, uluslararası iş birliği geliştirme anlamında büyük destek sağlıyor.

Fotoğraflar