Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Üniversitemizin Akademik Liderleri, Akademik Liderlik Çalıştayı'nda Bir Araya Geldi

01.12.2023
Üniversitemizin Akademik Liderleri, Akademik Liderlik Çalıştayı'nda Bir Araya Geldi
İbn Haldun Üniversitesi Akademik Liderlik Çalıştayı, tüm bölümlerden akademisyenlerimizin aktif katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversitemizin Eğitim Bilimleri, Hukuk, İletişim, İnsan ve Toplum Bilimleri, İslami İlimler ve Yönetim Bilimleri fakültelerinden akademisyenlerimizin aktif katılımıyla 1 Aralık 2023 tarihinde Medya ve Etkinlik Merkezi Etkinlik Salonu’nda Akademik Liderlik Çalıştayı gerçekleştirildi. Hızla değişen dünyada Üniversitemizin hedeflerine ulaşması için proaktif bir anlayış ve güçlü liderlik becerilerinin geliştirilmesinin hedeflendiği çalıştayda, akademik liderlik esasları akademisyenlerin karşılıklı müzakere ve istişareleri ekseninde tüm boyutlarıyla ele alındı. 

Akademik Liderliğe Dair Her Şey 

VUCA dünyasında liderlik, kurum kültürü ve değerler, liderlik dinamikleri, ekosistemin geliştirilmesi ve etik gibi pek çok konunun akademisyenlerimizce kapsamlı şekilde ele alındığı çalıştay oturumlarına ek olarak “Yapay Zekanın Etkisinin VUCA bileşenleri açısından tartışılması”, “Değişim/Dönüşüm Yönetimi” ve “Etkili Liderlik Kontrol Listesi” testi ve grup çalışmaları gibi etkinlikler de yapıldı. 

Çalıştay, değerlendirme oturumunun ardından sona erdi.

Fotoğraflar