Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

VI. Uluslararası Üniversiteler Münazara Yarışması’nda İbn Haldun Üniversitesi Münazara Takımı Birinci Oldu

23.06.2022
VI. Uluslararası Üniversiteler Münazara Yarışması’nda İbn Haldun Üniversitesi Münazara Takımı Birinci Oldu
Katar Münazaraları Merkezi (QatarDebate) tarafından düzenlenen VI. Uluslararası Üniversiteler Münazara Yarışması, İbn Haldun Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ortaklığında 17-22 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi.

Eleme müsabakalarının İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde yapıldığı yarışmanın final etabı ise 22 Haziran’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan’ın da katıldığı finallerde, ana dili Arapça olmayanlar kategorisinde, İslami İlimler Fakültesi öğrencilerimiz Muhammed Salih Yıldız, Yılmaz Acar, Iklil Athroz Arfan ile Yeni Medya ve İletişim Bölümü öğrencimiz Abdulrahman Khaled'den oluşan İbn Haldun Üniversitesi Arapça Münazara Takımı birinci oldu.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Dünyanın Dört Bir Yanından 400 Öğrenci Yarışmaya Katıldı

Katar Devleti ve bir Katar Vakfı kuruluşu olan QatarDebate’in desteği ile 50 ülkeden 96 takımın yarıştığı VI. Uluslararası Üniversiteler Münazara Yarışması ilk kez Katar dışında bir ülkede, ülkemizin ev sahipliğinde organize edildi. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, Türk Hava Yolları ve TRT’nin ortaklığında QatarDebate tarafından düzenlenen yarışma, Arapça alanında dünyadaki en büyük öğrenci yarışması olarak gösteriliyor. 

Türkiye-Katar Yüksek Strateji Komitesi anlaşması kapsamında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ile Katar Vakfı arasında 7 Aralık 2021’de Doha’da imzalanan iş birliği protokolünün sonucu olan yarışmada, farklı ülkelerden 400 münazaracı öğrenci yer alırken, 150 uluslararası münazara hakemi de görev aldı.

Fotoğraflar