Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Yenilikçi Öğrenme ve Öğretme Vizyonumuza Katkı Sağlayan Öğretim Üyelerimiz Ödüllendirilecek

20.10.2022
Yenilikçi Öğrenme ve Öğretme Vizyonumuza Katkı Sağlayan Öğretim Üyelerimiz Ödüllendirilecek
CILT tarafından 6 Ekim Perşembe günü İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde bir hizmetiçi eğitim toplantısı düzenlendi.

Üniversitemizde derslerin aktif öğrenmeye dayalı, yetkinlik temelli ve öğrenci merkezli bir şekilde işlenmesi için Yenilikçi Öğrenme ve Öğretme Koordinatörlüğü (CILT) tarafından 6 Ekim Perşembe günü İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nde bir hizmetiçi eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantı, tüm fakülte ve bölümlerimizden öğretim üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Yenilikçi Öğrenme ve Öğretme Vizyonumuza Katkı Sağlayan Öğretim Üyelerimiz Ödüllendirilecek

Eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Atilla Arkan, öğrenme öğretme süreçlerinin sürekli yenilenmesi, iyiden daha iyiye gitmesi ve eğitimde dijital araçlardan yararlanma konularının önemini vurguladı. Prof. Arkan, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Üniversitemizin yeni öğretim yılında hedefi, öğretme-öğrenme süreçlerini kanıta ve başarı göstergelerine dayalı olarak etkili ve nitelikli bir biçimde şekillendirmektir. Bu hedefe yönelik olarak bu sene ‘Best Teaching Award’ ile bu vizyona katkı sağlayan hocalarımızı ödüllendireceğiz."

Öğrenen Motivasyonunu Artırmaya Yönelik Modeller Uygulanacak

CILT Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Akın Bulut ise, öğretim üyelerinin etkili ve yenilikçi öğretim deneyimlerini paylaşmaları için bu sene uygulanmaya başlayacak olan "En İyi Öğretim Uygulamaları Ödülü”nün ayrıntılarını çeşitli örnekler üzerinden açıkladı.

Toplantı, öğrenen motivasyonunu artırmaya yönelik bir model olan ARCS'nin anlatılması ve etkileşimli bir şekilde öğretim üyelerimiz tarafından tasarımların yapılması ile devam etti.

Görüş ve önerilerin de paylaşıldığı toplantı, eğitim değerlendirme anketinin uygulanmasının ardından sona erdi.

Fotoğraflar