Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

ABD’deki Filistin Eylemlerine Öğrencilerimizden Destek

03.05.2024
ABD’deki Filistin Eylemlerine Öğrencilerimizden Destek
Üniversitemiz öğrencileri, Amerika Birleşik Devletleri’nin öne çıkan üniversitelerinde süregelen Filistin yanlısı ve İsrail karşıtı eylemlere destek için bir araya geldi.

3 Mayıs Cuma günü kampüs bahçesinde Cuma namazının ardından toplanan öğrencilerimiz, son birkaç haftadır Amerika Birleşik Devletleri’nin en iyi sayılan üniversitelerinde devam eden Filistin yanlısı eylemler bağlamında yaptıkları açıklamada Filistin’e ve Filistin lehine protestolara olan desteklerini belirttiler. “Gazze İçin Kampüsler Ayağa, Yaşasın Küresel İntifada” başlığı altında eyleme geçen öğrencilerimiz, üniversiteli Müslümanlar olarak, Columbia Üniversitesi’nde başlayarak Amerika’da dalga dalga yayılan Filistin eylemlerine İbn Haldun Üniversitesi’nden selam ettiklerini ve hem Amerika’daki vicdan sahibi üniversite öğrencilerini hem de Gazze’deki mücahitleri ve Hamas’ı desteklediklerini ifade ettikleri bildiride insanlığın vicdanının Siyonizm’i yeneceğine olan inançlarının da altını çizdiler. 

Öğrencilerimiz hali hazırdaki eylemlerin sadece Amerika’yı tedirgin etmediğini, İsrail Başbakanı Netenyahu’nun da geçtiğimiz gün ABD üniversitelerindeki eylemlerle ilgili açıklama yaparak gösterileri korkunç bulduğunu, bir an önce sonlandırılmasını istediğini belirttiği ifadelerine yer verdiler. Katil Netenyahu’yu korkutan bu eylemlerin tüm dünyaya ilham olmasını dilediklerini ve bu eylemlerin Türkiye’deki üniversitelerdeki sessizliğin kırılmasına vesile olmasını umduklarını da eklediler.

Fotoğraflar