Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Teşrifleriyle Düzenlenen TÜRGEV İftarına Ev Sahipliği Yaptık

06.04.2024
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Teşrifleriyle Düzenlenen TÜRGEV İftarına Ev Sahipliği Yaptık
Geleneksel TÜRGEV iftarı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Üniversitemiz Külliyesi'nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kurucu vakfımız Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) geleneksel iftarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle Üniversitemiz Külliyesi'nde düzenlendi. 

5 Nisan 2024 Cuma günü gerçekleştirilen geniş çaplı iftara akademi, siyaset, sanat ve spor camiasından pek çok isim katıldı. 

TBMM Başkanı Prof. Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Üniversitemiz Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. İrfan Gündüz, Mütevelli Heyeti Başkan Vekilimiz Necmeddin Bilal Erdoğan, Rektörümüz Prof. Atilla Arkan ile Üniversitemiz öğrencilerinin de katıldığı program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan ezanın ardından iftar yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftarın ardından katılımcılara hitap etti. 

Karşımda Türkiye Yüzyılının Mimarlarını Görüyorum 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan selamlama konuşmalarına katılımcıların Kadir Gecesi’ni kutlayarak başladı. Erdoğan, İSEGEV olarak 1996 yılında kurulan TÜRGEV'in 28 yıldır ülkemiz gençliğine sahip çıktığına ve her yıl binlerce kişinin eğitimine katkı verip onlara sıcak bir yuva olma görevi üstlenen TÜRGEV’in başarılı çalışmalarıyla kendinden söz ettirdiğine değindi. Bu müstesna çatının kurucuları arasında bulunmaktan daima bahtiyarlık duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TÜRGEV’in gönüllerde her zaman farklı bir yere sahip olduğunun altını çizdiği konuşmasında bundan sonra da vakfa destek vermekten geri durmayacaklarından bahsetti. Vakfın faaliyetlerinde emeği geçen, maddi manevi katkısı bulunan herkese teşekkür eden Erdoğan, istikbalimizin teminatı olan gençlerimizin vatana, millete, ailelerine hayırlı birer evlat olarak yetişmelerinde TÜRGEV benzeri kuruluşların yeri doldurulamayacağını ifade etti. 

Her fırsatta dile getirdiği TEKNOFEST gençliğinin öğrencilerimizin arasından çıkacağına ve Türkiye yüzyılının gençlerimizin omuzlarınızda yükseleceğine inandığını belirten Erdoğan, burada yeni, büyük, güçlü ve engelleri aşarak hedeflerine yürüyen kararlı Türkiye'nin mimarlarını, yarının başarılı bilim insanlarını, siyasetçilerini, eğitimcilerini, mühendislerini, iş insanlarını, doktorlarını, milletimize hayırlı kuşaklar yetiştiren örnek annelerini gördüğünü ifade etti ve konuşmasını programda emeği geçen herkese teşekkür ederek sonlandırdı. 

Amacımız Potansiyelini Keşfeden Özgüvenli Fertler Yetiştirmek 

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Fatmanur Altun da selamlama konuşmalarında, vakıfta geçen her gününde vakfın önceliklerine yönelik takdir seviyesinin arttığını belirtti. Doç. Altun, böyle bir atmosferde bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade ettiği konuşmasında TÜRGEV’in 2019 yılında kurulup 2022 yılında lansmanı yapılan projesi Güzel İşler Fabrikası’ndan (GİF) de bahsederek halihazırda 4 şubesi bulunan bu kuruluşlarının toplumun genç hanım fertlerine yönelik kültür, sanat ve akademik faaliyetlerinden söz etti. Altun, hem gençlerin yaratılışlarından gelen potansiyeli keşfeden özgüvenli fertler olmalarını sağlamak hem de kendi yaşıtları ile ortak deneyimler yaşayabilecekleri ortamlar oluşturmak üzere yolculuklarına devam ettiklerinin altını çizdi. Yurtiçi ve yurt dışında yürütülen sayısız faaliyet ile daha pek çok şehre ulaşabilmenin en büyük hayalleri olduğunu ifade eden Doç. Fatmanur Altun, bu yolda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve tüm TÜRGEV çalışanlarına teşekkür ederek sözlerini bitirdi. 

Üniversitemiz iç bahçesinde güzel bir atmosferde gerçekleştirilen etkinlikte konuklar, 1996’dan bugüne TÜRGEV sergisini de gezme imkânı buldular.

Fotoğraflar