Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyum Kitabı Çıktı

22.12.2021
İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyum Kitabı Çıktı
Merhum Prof. Fuat Sezgin’in anısını yaşatmak ve bilimsel mirasına ev sahipliği yapmak maksadıyla 20-21 Aralık 2019 tarihinde düzenlediğimiz “İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyumu”nda sunulan tebliğler, “İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi” başlığıyla iki cilt halinde basıldı.

Merhum Prof. Fuat Sezgin’in anısını yaşatmak ve bilimsel mirasına ev sahipliği yapmak maksadıyla 20-21 Aralık 2019 tarihinde düzenlediğimiz “İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyumu”nda sunulan tebliğler, “İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi” başlığıyla iki cilt halinde basıldı. Editörlüğünü öğretim üyelerimiz Prof. Recep Şentürk, Dr. Ahmet Süruri, Dr. Ebru Morgül, Arş. Gör. Rıza Tevfik Kalyoncu ile Mustafa Sürün’ün üstlendiği ve sempozyumda çeşitli alanlarda Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde sunulan tebliğlerin gözden geçirilerek genişletilmiş hallerinin yer aldığı eser, İbn Haldun Üniversitesi Yayınları arasında okurla buluştu. Kitap, seçkin kitapçılar ve kitap satış sitelerinden temin edilebilir.

İlgili sempozyuma dair haber için tıklayınız: https://www.ihu.edu.tr/100u-askin-akademisyen-islamda-medeniyet-bilimleri-tarihi-sempozyumunda-bir-araya-geldi/