Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Mütevelli Heyeti Başkan Vekilimiz Necmeddin Bilal Erdoğan Öğrencilerimizle Buluştu

04.04.2022
Mütevelli Heyeti Başkan Vekilimiz Necmeddin Bilal Erdoğan Öğrencilerimizle Buluştu
İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyetini öğrencilerimizle buluşturmak amacıyla düzenlenen “Mütevelli Heyeti - Öğrenci Buluşmaları” etkinlik serisinde Necmeddin Bilal Erdoğan öğrencilerle buluştu.

İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyetini öğrencilerimizle buluşturmak amacıyla Sanat Kültür Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Mütevelli Heyeti - Öğrenci Buluşmaları” etkinlik serisinde 28 Mart Pazartesi günü Mütevelli Heyeti Başkan Vekilimiz Necmeddin Bilal Erdoğan öğrencilerle buluştu.

Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencimiz Hüseyin Yağızhan Kol’un moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide Necmeddin Bilal Erdoğan, yurt dışındaki eğitim tecrübelerinden bahsederek akademisyen olmak isteyen öğrencilerimize yüksek lisans yerine bütünleşik doktora yapmalarını tavsiye etti.

“Sahadan Kopuk Olmayan, Vizyonu Mevcut Paradigmaları Kırmaya Muktedir Akademisyenler Yetiştireceğiz”

Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi’nin, 2015 yılında kurulup 2017 yılında ilk öğrencilerini kabul eden bir eğitim kurumu olarak iyi bir konumda olduğunu belirterek şunları kaydetti: “7 yıl içinde iyi bir noktaya geldik. Üniversitenin ne çok şeyin yapılabildiği bir yer olduğunu gördük. Şu anda 200 civarında olan akademisyen sayımız üniversitemiz tam kapasiteye ulaştığında 500’i bulacak. Ayrıca öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da onlarla irtibatı kesmemeyi ilke ediniyoruz. Sahadan kopuk olmayan, vizyonu mevcut paradigmaları kırmaya muktedir olan akademisyen hayalimiz var ve bu üniversiteden böyle hocaların çıkabileceğini düşünüyorum.”  Bölge uzmanlıkları ve diplomasinin önemine dikkat çeken Erdoğan,  “Bölge uzmanlıkları ile ilgili çalışmalarımız zaten halihazırda başladı. Üniversitemiz hazır olduğunda diplomatlık yetkinliği kazandıracak eğitimlere de başlamayı istiyoruz. Bilgi artık herkesin elinde, önemli olan onunla ne yapabildiğiniz. Bu yüzden biz eğitim sisteminde yetkinlik kazandırmayı önemsiyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Necmeddin Bilal Erdoğan, Türkiye’nin Türkiye’den ibaret olmadığına dikkat çekerek öğrencilerimize şu tavsiye ve temennilerde bulundu: “Hayallerinizle ilgili kararlar alırken Türkiye’den daha geniş bir coğrafya kapsamında planlama yapmalısınız. Dünya bizim sahamız, kesinlikle yerel düşünmemek lazım. Biz sizden ümitliyiz. Cumhurbaşkanımız TÜRGEV’i kurduğunda daha iyi nesilleri yetiştirecek bir kurum olması niyeti taşıyordu. Bizi amacımız sizlerin bizi geçmesi ve her yönden daha donanımlı bir nesil olmasıdır.”

Program Bilal Erdoğan’ın öğrencilerden gelen soruları cevaplamasıyla sona erdi.

Fotoğraflar