Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Üniversite Heyetimiz Moskova'da Önemli Ziyaretler Gerçekleştirdi

12.01.2024
Üniversite Heyetimiz Moskova'da Önemli Ziyaretler Gerçekleştirdi
Mütevelli Heyeti Başkan Vekilimiz N. Bilal Erdoğan ve Rektörümüz Prof. Atilla Arkan tarafından Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleşen kapsamlı ziyarette Üniversitemiz adına önemli iş birliklerinin temeli atıldı.

Üniversitemiz, uluslararası alanda güçlü bir ağa sahip olma vizyonu doğrultusunda, küresel ölçekte iş birliğini artırmaya ve uluslararası alandaki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Mütevelli Heyet Başkan Vekilimiz Necmeddin Bilal Erdoğan, Rektörümüz Prof. Atilla Arkan ve beraberlerindeki heyet, 9-12 Ocak 2024 tarihleri arasında Rusya'nın başkenti Moskova'da önemli ziyaretler gerçekleştirdiler. 

Dünya Çapında Bir Üniversite İddiasıyla Yola Çıktık

Moskova Devlet Üniversitesinde Rektör Viktor Sadovniçiy ile görüşmesinde konuşan N. Bilal Erdoğan, çok iddialı ve dünya çapında bir üniversite kurmak için yola çıktıklarını belirtti. İbn Haldun Üniversitesi’nin sosyal bilimler alanında bir araştırma üniversitesi olma amacını taşıdığını kaydeden Erdoğan, yabancı dil eğitiminde de ön planda olan güçlü bir üniversite olduğumuzun altını çizdi. Erdoğan, Üniversitemizin şu anda uluslararası öğrenci oranıyla ve öğrencilerimizin yarıdan fazlasının yüksek lisans, doktora öğrencisi olmasıyla Türkiye'de birinci sırada olduğunu belirterek, yine öğrencilerimizin yüzde 90'ının burslu olması özelliğiyle de İbn Haldun Üniversitesi'nin Türkiye'de ilk sırada yer aldığını vurguladı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Atilla Arkan da üniversitemiz hakkında detaylı bilgi vererek; Üniversitemizin en temel amacının Türk toplumunu bulunduğu coğrafyada yaşayan toplumlarla beraber geleceğe hazırlamak olduğunu vurgulayarak, dijital teknolojiler ve yapay zekâ konusuna çok önem verdiğimizin altını çizdi. 

Görüşmede Prof. Dr. Atilla Arkan ve Viktor Sadovniçiy, iki üniversite arasında iş birliği protokolü imzaladı.

Üniversitemiz heyeti protokol sonrasında yine Moskova'da bulunan Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi’ni de ziyaret ederek temaslarda bulundu.

Fotoğraflar